ΤΟΠΙΚΟ: Χωρίς εκπλήξεις η εμβόλιμη-Νίκη Νέων ΠΑΕ Σέρρες

Χωρίς εκπλήξεις κύλησε η εμβόλιμη αγωνιστική στην Επίλεκτη κατηγορία και τα μπαράζ που έγινε την Μεγάλη Τετάρτη στα γήπεδα του νομού. Επέστρεψε στις νίκες ο Απόλλωνας Παραλιμνίου που επικράτησε στο ντέρμπι με 0-2 στην Αναγέννηση του τοπικού Οδυσσέα. Και τα δύο γκολ μπήκαν στο πρώτο μέρος και τα σημείωσαν οι Χατζάκος στο 18ο λεπτό και ο Πεχλιβανίδης στο 40ο λεπτό. Οι παίκτες του Μπάμπη Χρυσοστομίδη μετά το Πάσχα έχουν στραμμένη την προσοχή τους εκτός από τα μπαράζ και στον αγώνα με τον Νέστο Χρυσούπολης εκτός έδρας, για την Τρίτη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών. Το ματς αυτό υπολογίζεται να γίνει στις 22 Απριλίου Στην δεύτερη θέση παρέμεινε ο Εθνικός Σιδηροκάστρου που κέρδισε με 2-1 τον Ηρακλή Αμμουδιάς. Στο 12ο λεπτό ο Πετρίδης έκανε το 1-0 για την ομάδα του Σιδηροκάστρου, στο 76ο λεπτό ισοφάρισε για την Αμμουδιά ο Λεκάκης και στο 85ο λεπτό ο Χρήστος Λεωνίδας πέτυχε το νικητήριο γκολ για τους γηπεδούχους κάνοντας το 2-1. Στο Χρυσό, η τοπική ΑΕΧ και ο Διαγόρας Δασοχωρίου έμειναν στο 2-2 σε ένα χορταστικό από γκολ ματς. Μήλιος και Άγγος τα γκολ για το Χρυσό και Μεταλλίδης και Γκάλιος σκόραραν για το Δασοχώρι. Στην πρώτη θέση ο Απόλλωνας Παραλιμνίου με 22 βαθμούς, ακολουθεί το Σιδηρόκαστρο με 18 βαθμούς, στην Τρίτη θέση η Αναγέννηση με 15, 12 βαθμούς για το Δασοχώρι. Στην Πέμπτη θέση η Αμμουδιά με 7 βαθμούς και 6 το Χρυσό. Αμμουδιά-Αναγέννηση, Παραλίμνιο-Χρυσό και Δασοχώρι-Σιδηρόκαστρο η επόμενη αγωνιστική που είναι η προ τελευταία στα μπαράζ.  Με γκολ του νεαρού Ανδρέα Ανδρέου στο 30ο λεπτό του αγώνα οι Νέοι της ΠΑΕ Σέρρες επικράτησαν με 1-0 της αντίστοιχης ομάδας του Απόλλωνα Καλαμαριάς στην Ομόνοια. Το δεύτερο ματς θα δοθεί στις 15 Απριλίου στην Θεσσαλονίκη.