ΤΟΠΙΚΟ: Παραλίμνιο-Πύδνα Κίτρους (Τετάρτη-15.30)

Αφήνει για λίγο πίσω τα μπαράζ στην Επίλεκτη κατηγορία ο Απόλλωνας Παραλιμνίου και αντιμετωπίζει την Τετάρτη (15.30) την Πύδνα Κίτρους από την Πιερία στην συνέχεια του Κυπέλλου Ερασιτεχνών. Ο Κυπελλούχος ΕΠΣΣ δίνει το πρώτο παιχνίδι και μάλιστα εντός έδρας μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου και επιστρέφει σε έναν θεσμό που γνώρισε δόξες. Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο κ.Βουρνέλης του συνδέσμου Μακεδονίας. Στα μπαράζ πάντως δεν δυσκολεύτηκε το συγκρότημα του Μπάμπη Χρυσοστομίδη να κερδίσει με 2-0 το Δασοχώρι την Κυριακή με γκολ που πέτυχαν οι Καρυπίδης και Σιδηρόπουλος. Με επτά βαθμούς από την δεύτερη θέση το Παραλίμνιο στην ειδική βαθμολογία των Playoff, έφτασε τους 19 συνολικά.  Στην Σκοτούσσα, Αναγέννηση και Σιδηρόκαστρο αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 0-0 και οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό και έχουν 12 μαζί στην δεύτερη θέση. Στο Χρυσό είχαμε ανατροπές, με τον Ηρακλή Αμμουδιάς να κερδίζει στα τελευταία λεπτά την αναμέτρηση παρά το γεγονός πως είχε μείνει πίσω στο σκορ. Ο Παπώτης για τους γηπεδούχους άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Λεκάκης για την Αμμουδιά αφού ισοφάρισε προσωρινά στο 80ο λεπτό, πέτυχε το δεύτερο και καθοριστικό γκολ στο 91ο λεπτό για να κάνει το 1-2. Το Δασοχώρι στην 4η θέση με 8 βαθμούς, 7 έχει η Αμμουδιά και 5 το Χρυσό. Για τα PlayOut στην Ομόνοια, το Άνω Μητρούσι κέρδισε με 1-3 τον Πήγασο το Σάββατο. Ο Ηρακλής Χειμάρρου στην έδρα του κέρδισε τα Άνω Πορροϊα με 1-0 με γκολ που σημείωσε ο Μαυρομάτης. Χείμαρρος-Άνω Μητρούσι την επόμενη αγωνιστική, και οι δύο ομάδες βρίσκονται στην κορυφή με 24 βαθμούς ενώ τα Άνω Πορροία θα πάρουν τους βαθμούς από το Γεφυρούδι και ο Πήγασος από το Ψυχικό.