Μπάσκετ: Πανσερραϊκός-Λευκιππος Ξάνθης 65-63

O Πανσερραϊκός αντιμετωπισε  τον Λεύκιππο Ξάνθης και κέρδισε με σκορ 65-63, σε ματς για την Γ’ Εθνική στο μπάσκετ.

Κόκκινη αρμάδα παρέσυρε την Ξανθιώτικη ομάδα και πήρε στις λεπτομέρειες το ροζ φύλλο αγώνα.

Δυναμική συμπαράσταση από τους οργανωμένουςοπαδούς της ομάδας των κόκκινων.

Στο πρώτο δεκάλεπτο υπήρξε ισορροπία μεταξύ των δύο ομάδων και έληξε στο 13-13.

Α’ ΔΕΚ: 13-13

Το ότι το ματς ήταν απόλυτα ισορροπημένο φάνηκε και από το δεύτερο δεκάλεπτο που έληξε με 30-30.

30-30 Ημίχρονο

Στην τρίτη περίοδο οι δύο ομάδες πήγαιναν και πάλι μαζί στο σκορ. Με έναν πόντο μπροστά πέρασαν το σκορ οι της Ξάνθης στο τέλος της 3ης περιόδου.