Μπάσκετ: Ικαροι STIHL- Έσπερος Λαμίας 72-76 (παρ.)

Δεν τα κατάφερε στην παράταση ομάδα των Ικάρων και ηττήθηκε από τον Έσπερο Λαμίας με 72-76, στον αγώνα που έγινε στο δημοτικό γήπεδο Σερρών.

Τέταρτη σερί ήττα για την ομάδα στο πρωτάθλημα Β’ Εθνικής και τελευταίο ματς για το 2018. Στο 4-7 η ομάδα, φανερή η έλλειψη ενός σουτέρ.

Στην πρώτη περίοδο το ματς ήταν ισόπαλο 19-19. Στην συνέχεια το σκορ ήταν 33-28 υπέρ των κυανοκιτρινων, ενώ έληξε και το ημιχρονο.

Στην τρίτη περίοδο το σκορ έληξε ισόπαλο 47-47.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα 61-61 και οι ομάδες πήγαν σε παράταση.

Εκεί η ομάδα έχασε για μια ακόμα φορά στις λεπτομέρειες με 72-76.

Δεκάλεπτα: 19-19, 33-28, 47-47, 61-61 (κ.α.), 72-76

Διαιτητές: Αγραφιώτης – Πράττος

Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Σιδερίδης, Γεωργιανός 10 (1), Δαλαγκόζης 2, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 2, Καραμπέκης 14, Θολιώτης 6, Φώτογλου 17 (1), Κακιούζης 21.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 6 (2), Ρούζιος 7 (1), Πάππος, Κατσαρές 13, Φύκας 2, Αργύρης, Τεπετίδης 18 (4), Ολύμπιος 15 (5), Παπαργυρόπουλος 15 (1).

Φωτό: Ιωάννης Δεσποτιδης