Κύπελλο: ΝΠΣ Βόλος-Πανσερραϊκός (1-1 παρ.) 4-2 πεν. (Highlights)

Δείτε πάνω στο video τα στιγμιότυπα του αγώνα.

Στα πεναλτι λυγισε με 4-2 ο Πανσερραϊκός κόντρα στον ΝΠΣ Βόλο (1-1 κα, Παρ.)  γκολ των Μαντζη (36′) και Κοντσι (90′) με πέναλτι, για το Κύπελλο Ελλάδος. Ισοφάρισε το 1-1 της ρεβάνς στις Σέρρες και όλα κρίθηκαν μετά την παράταση στα πεναλτι, όπου με 4-2 πέρασε ο Βόλος στους 16.

Ο Δημήτρης Γκουρτσας για προσωπικούς λόγους εκτός. Ο γκολκίπερ Τεντζερης κάνει ντεμπούτο στο τέρμα.

Ο Απόστολος Διαμαντής που παίζει στον Βόλο είναι Σερραίος και δανεικός από τον ΠΑΟΚ.

Ακούγονται στο άδειο Πανθεσσαλικό στάδιο οι φίλαθλοι του Πανσερραϊκού απο το Che Guevara Club.

Στο 15′ ο νεαρός Αλέξανδρος Μασκανακης 15 ετών και 3 μηνών μαθητής Α’ Λυκειου που ξεκίνησε από την αρχή έκανε ένα σουτ έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

Ο Αλέξανδρος Μασκανακης από τους πιο νεαρούς παίκτες που έπαιξαν στο Κύπελλο Ελλάδος.

Στο 25′ κακό σουτ του Κοντσι άουτ διαγώνιο.

Πρώτη φάση για τον Βόλο στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Μαξ να μπερδεύεται και διώχνει ο Τεντζερης. Δύο λεπτά από το ύψος της περιοχής νέο σουτ του Μουνιθ, ο Τεντζερης διώχνει σωτηρια.

Στο 36′ κορνερ από τον Χουάν Μουνιθ, ο Μαντζης πήρε την κεφαλιά για να κάνει το 1-0 για τον ΝΠΣ Βόλο.

36′ Μαντζης 1-0

Δέχτηκε γκολ από μια στημένη φάση ο Πανσερραϊκός.

Νέα καλή φάση για τον Βόλο με τον Μαντζης να δέχεται μια βαθιά σέντρα και να κάνει το σουτ που πέρασε άουτ.

Ημίχρονο

68%-32% η κάτοψη υπέρ των γηπεδούχων.

Χωρίς αλλαγή ο Πανσερραϊκός, μια αλλαγή έκανε ο Βόλος.

Στο 48′ σουτ του Μουνιθ ο Τεντζερης μαζεύει την μπάλα.

Στο 54′ μετά από πάσα του Γεωργιάδη, ο Κοντσι το σουτ η μπάλα κόρνερ.

Μετά από ώρα φάση στο ματς με το σουτ του Τσοκανη να περνά άουτ.

Ο Γιώργος Παπαβασιλείου θα μπει στον αγώνα στην θέση του Τζωρτζ Ομποσου.

Βγαίνει ο Γεωργιάδης, μπαίνει ο Μπάρδας.

Ένα γκολ θέλει ο Πανσερραϊκός για να πάει το ματς στην παράταση.

Στο 88′ ζήτησε χέρι για πέναλτι ο Πανσερραϊκός αλλά δεν δόθηκε. Ένα λεπτό μετά κέρδισε πέναλτι η ομάδα δε μαρκάρισμα στον Μπαρδα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Φάμπρι Κοντσι και έκανε εύστοχα το 1-1. Τρελοί πανηγυρισμοί στον πάγκο της ομαδας και με τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο.

90′ Κοντσι πεν.

Πάμε για παράταση, λήξη κανονικής διάρκειας αγώνα.

Πρώτο μέρος της παράτασης 1-1 το σκορ με τα λιοντάρια να έχουν ζωντανές ελπίδες πρόκρισης.

-Πέρασαν 95 λεπτά αγώνα για να δούμε από το συνδρομητικό κανάλι ΟΤΕ Sports που καλύπτει τον αγώνα, για να δείξει μισό δεύτερο πλάνο τους φιλάθλους του Πανσερραϊκού που δεν σταμάτησαν να φωνάζουν για την ομάδα.

Στο 100 λεπτό του αγωνα ο Μαντζης δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα και ο ΝΠΣ Βόλος μένει με 10 παίκτες λόγο αποβολής του Μαντζη.

Στην αρχή του δεύτερου μέρους της παράτασης ένα σουτ του Κυζιριδη άουτ.

Παλεύει δυνατά για την πρόκριση ο Πανσερραϊκός κόντρα σε μια ομάδα που έχει διαφορά τριών κατηγοριών.

Τελευταία αλλαγή ο Κώστας Τριανταφυλλου στην θέση του Χάρη Ψάλτη που δείχνει να έχει ενοχλήσεις.

Τέλος και της παράτασης, πάνε στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι.