Κύπελλο ΕΠΣΣ: Δόξα Λιθοτοπου-Πανσερραϊκός 2-5 (Highlights)

Δείτε στο video μέσω του Kirkas tv τις καλύτερες φάσεις του αγώνα και τα γκολ.

Προκριση με αγωνιστικο ξέσπασμα και 5αρα για τον Πανσερραϊκό στον Λιθοτοπο κόντρα στην τοπική Δόξα (ομάδα Επίλεκτης κατηγορίας) με 2-5 για το Κύπελλο ΕΠΣΣ.

Οι παικτες του Σάκη Αναστασιαδη λιγες ημερες μετα την ηττα απο το Παραλιμνιο (1-0) κέρδισαν με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιώργο Παπαβασιλείου που πέτυχε 4 τερματα, απέναντι στην μαχητική ομάδα του Λεωνίδα Υφαντίδη.

Τα “λιοντάρια” επικρατησαν με 2-5 χάρη σε 4 γκολ του Γιώργου Παπαβασιλείου στο 13ο41ο50ο και 96ο λεπτό, ένα γκολ του Κώστα Βλαχοπουλου στο 74′, ενω για τον Λιθοτοπο μείωσαν δυο πρωην παικτες της ομαδας, ο Σάκης Γκόγκας στο 42′ και ο Αλέκος Μουτιδης στο 49′.

Πιο αναλυτικα, στο 13ο λεπτό ο Πανσερραϊκός με τον Γιώργο Παπαβασιλείου μπήκε μπροστά στο σκορ με 0-1.

Και στο 41ο λεπτό ο ιδιος παίκτης έκανε για τον Πανσερραϊκό το 0-2, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Και στο επόμενο λεπτό ο Σάκης Γκόγκας (134 συμμετοχές, 49 γκολ στον Πανσερραϊκό) σκόραρε για τον Λιθοτοπου κόντρα στην παλιά του ομάδα για να κάνει το 1-2.

Σε άλλο αρθρο του FONH.GR διαβάστε για τον 34ο γύρο των Σερρών που θα γίνει την Κυριακή (11.00)

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε επίσης εντυπωσιακά. Ένας ακόμα πρώην παίκτης του Πανσερραϊκού με επίσης 134 συμμετοχές, ισοφάρισε για την Δόξα Λιθοτοπου σε 2-2 στο 49ο λεπτό. Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ, αφού ο Παπαβασιλείου και πάλι σκόραρε και έκανε το 2-3, πετυχαίνοντας στο 50′ τρία γκολ στην αναμέτρηση. Και στο 74ο λεπτό ο Κώστας Βλαχόπουλος διεύρυνε το σκορ στο 2-4 για τους “κόκκινους’. Το τελικό 2-5 πέτυχε στις καθυστερήσεις στο 96o λεπτό του αγώνα και πάλι ο Παπαβασιλείου που σημείωσε 4 γκολ. Το 2-5 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Οι ομάδες που προκρίθηκαν στους  του Κυπέλλου είναι Πανσερραϊκός, Σκοτούσσα, Νεοχώρι, Λευκωνας, Νέος Σκοπός, Χειμαρρος και Άνω Πορροια.

ΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ (Λ. Υφαντίδης): Χουρουζίδης, Δάλλας, Τσομαχασβίλι, Ελευθεριάδης, Λεωνίδας, Θυμιατής, Σαββίδης, Γ. Ζυγκερίδης (65‘  Σιδηρόπουλος Σάβ), Γκόγκας  (82‘ Παπαδόπουλος Θ.) , Χρ. Ζυγκερίδης, Μουτίδης (75′ Παπαδόπουλος. Αλ)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Σ. Αναστασιάδης): Στεφανίδης, Μπάρδας, Κονταξής, Καστριτσέας, Κούτλας, Πούφλης (75‘ Παπαδόπουλος), Πέτρου (30. Αναστασόπουλος), Ζιώγας (90‘ Αποστολόπουλος) , Παπαβασιλείου, Βλαχόπουλος, Ομπόσου (80′ Βαρδακώστας).