Κύπελλο Ελλάδας: Πανσερραϊκός-Π.Ο.Τρίγλιας 2-0 (Highlights)

Πατήστε πάνω στο video και δείτε μέσω του Kirkas web tv τις καλύτερες φάσεις του αγώνα και τα δύο γκολ.

Πανσερραϊκός-Π.Ο.Τρίγλιας 2-0

Βγάλε FONH & κέρδισε 20% έκπτωση από Mammas Pizza! Αποκλειστική προσφορά

Με δύο κεφαλιές των Παπαβασιλείου και Γκουρτσα, ο Πανσερραϊκός “καθάρισε” και τον Π.Ο Τρίγλιας 2-0 στο δημοτικό γήπεδο Σερρών και προκρίθηκε στην 4η φάση στο Κύπελλο Ελλάδος.

Μετά τον Ορφέα Ξάνθης, την ΑΕ Καρίτσας, πέρασε και την Τρίγλια στο Κύπελλο Ελλάδος ο Πανσερραϊκός και συνεχίζει το ταξίδι του.

Ο Πέτρου σέρβιρε, οι Παπαβασιλείου, Γκούρτσας με κεφαλιές κερνούσαν…

Καλή ατμόσφαιρα από τους οργανωμένους στο γήπεδο στο βραδινό ματς στις Σέρρες.

Στο 10′ ο Ζώτος την σέντρα, κεφαλιά του Παπαδημητρίου άουτ. Στο 11′ κόρνερ για την Τρίγλια Χαλκιδικής ο Κατσαμπας την κεφαλιά άουτ. Νέα κεφαλιά από τον Παπαδημητρίου η μπάλα άουτ. Στο 16′ μια ακόμα φάση για τους φιλοξενούμενους με τον Ντουγκα να σουταρει άουτ. Στην πρώτη φάση οι κόκκινοι σκόραραν στο 24ο λεπτό.

Σέντρα του Πέτρου, πρώτη κεφαλιά του Γκουρτσα και δεύτερη κεφαλιά στο άλλο δοκάρι ο Γιώργος Παπαβασιλείου για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Τρίτο γκολ για φέτος στον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδος για τον Γιώργο Παπαβασιλείου, τα άλλα δύο τα σημείωσε με τον Ορφέα Ξάνθης στην 1η φάση.

Στο 35′ τετ-α-τετ του Ντουγκα ο Γιαννακιδης σωτηρία σε κόρνερ. Σουτ του Κατσαρμπα ξανά ο Γιαννακιδης σε εντυπωσιακή απόκρουση ο Γιαννακιδης ξανά σε κόρνερ. Στο 40′ στη σέντρα του Κουρελα, ο Αποστολόπουλος έδιωξε σωτηρία την μπάλα λίγο πριν την γραμμή.

Στην επανάληψη στο 50′, κόρνερ από τον Πέτρου, όμορφη κεφαλιά του Δημητρη Γκουρτσα και η μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Τρίτο γκολ και για τον Νιγριτινο επιθετικό στο Κύπελλο, τα άλλα δύο τα πέτυχε στην Κατερίνη με την ΑΕ Καρίτσας για την 2η φάση.

Στο 60′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στέφανου Πέτρου η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. Ένα λεπτό μετά γυριστή κεφαλιά του Ντουγκα η μπάλα άουτ. Στο 65′ γύρισμα του Ντουγκα, ο Ευθυμιάδης σε κενή εστία στέλνει την μπάλα άουτ. Τα υπόλοιπα λεπτά ήταν διαδικαστικά και ο Πανσερραϊκός πήρε τη νικη-προκριση με 2-0.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Ν.Νεντιδης) Γιαννακιδης, Ζερης, Αποστολόπουλος, Κασμεριδης, Γιανναρακης, Ζιώγας (92′ Κ.Τριανταφυλλου), Πέτρου (89′ Μπάρδας), Ψάλτης, Παπαβασιλείου, Γκούρτσας (78′ Πτηνοπουλος), Ομποσου.

Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ: (Κώστας Γεωργιαδης) Βουρας, Ζώτος, Κουρελλας, Ποτσι, Κατσαρμπας (85′ Μενεγκαλι), Εππας, Ευθυμιάδης, Σαρβανιδης (82′ Κεχαγιάς), Παπαδημητρίου (65′ Αμαραντιδης), Ντουγκα, Καλούδης.

Διαιτητής: Τσοπουλιδης (Ξάνθης).

Παραλειπόμενα αγώνα

-Βραδινό ματς υπό το φως των προβολέων μετά από αρκετό καιρό.

-Ο Βουλευτής της Ελληνικής Λύσης Σερρών Κώστας Μπουμπας ήταν ο εκφωνητης των συνθέσεων στο δημοτικό γήπεδο.

-Κοκκινη φανέλα, άσπρα μανίκια για τον Πανσερραϊκό, μπλε και άσπρες ρίγες εμφανίσεις για την Τρίγλια.

-Ομαδα της Football League η Τρίγλια από την Χαλκιδική.

-Υπο τους ήχους του Βασίλη Παπακωνσταντίνου στην αρχή και στο ημίχρονο από τα ηχεία του γηπέδου, ωστόσο κάποια στιγμή κόλλησε το Dvd.

-Κυπελλο στον Πανσερραϊκό φώναζαν οι οργανωμένοι μετά το 2-0.

-Τα 3 γκολ στο Κύπελλο Ελλάδος έφτασαν οι Δημήτρης Γκούρτσας και Γιώργος Παπαβασιλείου.

-Στην 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος ο Πανσερραϊκός που θα δώσει και πάλι νοκ-αουτ ματς στην έδρα του, μετά από κλήρωση.