Κύπελλο ΕΠΣΣ Bristot: Λευκώνας-Πανσερραϊκός 3-4 (Highlights)

Πάνω στο video μέσω του Kirkas web tv δείτε τις φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης.

Τα «χρειάστηκε» ο Πανσερραϊκός στον Λευκώνα, αφού κέρδισε με 3-4 τον τοπικό Ολυμπιακο (ομάδα Επίλεκτης κατηγορίας), στο πρώτο ματς για τα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΣ Bristot. Το γκολ της νίκης ο Παπαβασιλείου στο 90′. Από 0-2, 3-2 προηγήθηκε σε 7 λεπτα ο Λευκώνας που δεν άντεξε μέχρι το τέλος.

Σε άλλο αρθρο του FONH.GR διαβάστε για τον Ανδρέα Γιαννιώτη που πήρε βραβείο ΠΣΑΠ

Στο 3′ λεπτό ο Ιβαντζικης άνοιξε το σκορ για τον Πανσερραϊκό κάνοντας το 0-1. Στην συνέχεια δεν υπήρξαν πολλές φάσεις. Στο ημίχρονο όμως τα πράγματα πήραν άλλη τροπή. Ο Πέτρου στο 52′ έκανε το 0-2, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας. Έξι λεπτα αργότερα ο Ακριτιδης μείωσε σε 1-2. Και στο 60′ ο έκανε το 2-2 ο Καραμβαλασης. Στο 67′ ο Κυριαζης ανέβασε τον δείκτη του σε 2-3! Το ματς δεν είχε τελος τελικά, ο Κεχαγιάς με σουτ ισοφαρισε στο 87′ σε 3-3. Και το τελικό 3-4 έκανε ο Γιώργος Παπαβασιλειου στο 90′ δίνοντας τη νικη. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΝΑ: Τζαβέλλας, Στογιαντζίκης, Δεληγιάννης, Γρατζάκης (46 Μπαλτζής), Λιόγκας, Τιάνγκος, Ακριτίδης, Μαργαρίτης, Καραμβαλάσης (63′ Κυριαζής), Μερτίκας (92′ Κωστογλου), Γιαννακόπουλος (59 Παπαβραμιδης).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Γιαννακίδης, Μπάρδας, Μακούσης, Καστριτσέας (46′ Μπίλης), Ιβαντζίκης, Ζιώγας, Παπαδόπουλος (67′ Κεχαγιας), Ζώβληκας (78 Ομπόσου), Πέτρου, Παπαβασιλείου, Γκούρτσας (63′ Σαρεγκος).

Διαιτητής: Φωτιάδης (Σερρών).