Γ’ Εθνική: Νέστος Χρυσ/λης-Πανσερραϊκός 0-5 (Highlights)

Δείτε μέσω του Καβάλα Πάμε γήπεδο το ματς.

Ποιο ντέρμπι??? Στο ματς του Πανσερραϊκού με τον Νέστο Χρυσούπολης, τα λιοντάρια εκτός έδρας κέρδισαν με το εντυπωσιακο 0-5 με γκολ των Γκουρτσα, Κοντσι, Τσιμικα, Μπαρδα, Πολύζου για το πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής. Η ομάδα ολοκλήρωσε τον αγώνα με 9 παίκτες, ενώ είχε και δύο τραυματισμούς. 4 σερί νίκες και 19 γκολ με Διγκόζη στον πάγκο.

Πενταρα στην Χρυσούπολη

Μέσα σε δύο ματς ο Πανσερραϊκός πέτυχε 12 γκολ και είναι αυτός το αφεντικό στον 1ο όμιλο. Γερή εκδίκηση για τις δύο περσινές ήττες.

Φοβερή ατμόσφαιρα έκαναν οι οργανωμένοι του Πανσερραϊκού Che Guevara Club και Red Lions που βρέθηκαν στο γήπεδο της Χρυσούπολης.

Στο 10ο ο Δημήτρης Γκουρτσας άνοιξε το σκορ και έκανε το 0-1 για τον Πανσερραϊκό. Η συνέχεια ήταν ανάλογη για τους μπλε κατά περίσταση με τον Φαουμπριτσιο Κοντσι να πετυχαίνει το 0-2 διπλασιάζοντας τα τέρματα μολις στο 13′.

0-2 σε 13 λεπτά!!!

Ο Στέφανος Πέτρου τραυματίστηκε και αποχώρησε υποβασταζομενος στο 20ο λεπτό. Δύο αλλαγές και για τους γηπεδούχους.

Και το τρίτο γκολ ήρθε στο 38′ με δράστη τον Στέργιο Τσιμικα, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ.

0-3 Τσιμικας στο 38′

Σα να μην έφτανε η τριάρα, ο Κωνσταντίνος Μπάρδας που είχε περάσει στην θέση του τραυματία Πέτρου έκανε το 0-4 μέσα σε αποθέωση στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

0-4 Μπάρδας 45+

Στην επανάληψη, ο Γιανναρακης δέχτηκε κόκκινη κάρτα, δεύτερη κιτρινη και ο Πανσερραϊκός παίζει με δέκα παίκτες.

Και με δέκα παίκτες ξανασκοραρε ο Πανσερραϊκός με τον Άγη Πολύζο να κάνει το 0-5 στο 85′. Με εννέα παίκτες έπαιζε η ομάδα στα τελευταία λεπτά μετά τον τραυματισμό και του Χάρη Ψάλτη.

0-5 Πολύζος 85′

Τέλος αγώνα, τεράστιο διπλό και νίκη…

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣ/ΛΗΣ: Δεμενικος, Μπλιοζ, Τσατσανας (25′ Λεγατος), Φραγκούλης, Διόνυσος, Αδαμάκης, Χαριτιδης (20′ Ανδρεάδης), Λίτσκας, Νάκας (63′ Γεωργιάδης) , Μπαικαρα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Α.Διγκοζης) Γιαννακιδης, Ζερης (73′ Ντιαλό), Αποστολοπουλος, Κασμεριδης, Πολύζος, Ψάλτης, Πέτρου (20′ Μπάρδας), Γκουρτσας, Κοντσι, Τσιμικας (62′ Καστριτσεας), Γιανναρακης.

Διαιτητής του αγώνα ο Τσακαλίδης Χαλκιδικής που και πέρυσι είχε σφυρίξει αντίστοιχο ματς.