Γ’Εθνική: Βυζάντιο Κοκκ.-Πανσερραϊκός 1-2

Με το χρυσό γκολ του Σάκη Γκόγκα στα τελευταία λεπτά ο Πανσερραϊκός πέρασε από το Κοκκινόχωμα και κέρδισε το Βυζάντιο με 1-2 και έκανε το 9χ9 πριν το ντέρμπι το επόμενο Σάββατο με τον Άρη. Τα λιοντάρια προηγήθηκαν με τον Χρήστο Ρούτση, δέχτηκαν την ισοφάριση και χρειάστηκε το γκολ του Γκόγκα για να λυτρώσει την ομάδα. Τα 47 γκολ έφτασε ο Σάκης Γκόγκας και έπιασε στην όγδοη θέση τον Σάκη Αναστασιάδη στην λίστα των σκόρερ. Βροντερό παρόν από τους φιλάθλους του Πανσερραϊκού που κέρδισαν την μάχη της κερκίδας και χάρηκαν άλλη μια νίκη. Στο 15ο λεπτό ο Κώστας Τριανταφύλλου εκτέλεσε το κόρνερ, ο Χρήστος Ρούτσης πήρε την κεφαλιά και έκανε το 0-1 για τον Πανσερραϊκό. Στο 23ο λεπτό ο Καρλόπουλος έκανε το σουτ η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 31ο λεπτό ο Πανσερραϊκός είχε ένα σουτ με τον Ναουμτσέφσκι. Στο 38ο λεπτό ο Ρούτσης έδωσε για τον Γαϊδαρτζή, ωστόσο το σουτ που έκανε έδιωξε ο Αποστόλου σε κόρνερ. Στην επανάληψη έγινε ένα σουτ από τον Σιάκκα η μπάλα πέρασε άουτ. Ένα λεπτό μετά σουτ του Τσίλογλου η μπάλα άουτ. Στο 50ο λεπτό ήταν η σειρά του Τάντιτς να σουτάρει. Και στο 56ο λεπτό ο Καρλόπουλος έστρωσε σε μια αντεπίθεση για τον Μαρκόπουλο που με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να κάνει το 1-1. Στο 58ο λεπτό ο Πανσερραϊκός ζήτησε πέναλτι σε προσπάθεια του Γαϊδαρτζή, ωστόσο ο διαιτητής κ.Κουμπαράκης έδειξε συνέχεια στον αγώνα. Στο 60ο λεπτό έγινε ένα ακόμα σουτ από τον Κώστα Τριανταφύλλου. Και στο 84ο λεπτό, ο Κ.Τριανταφύλλου εκτέλεσε το φάουλ, ο Σάκης Γκόγκας με κεφαλιά πέτυχε το γκολ και έκανε το 1-2 για τον Πανσερραϊκό. Ακολούθησε μια αδικαιολόγητη ένταση που μεταφέρθηκε και στις κερκίδες. Ωστόσο μέχρι το τέλος του αγώνα ο Πανσερραϊκός πήρε τη νίκη και διατήρησε την διαφορά των 4 βαθμών από Καβάλα και Άρη.

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ (Δ. Μαγκαφίνης): Παπαδόπουλος, Δαγκούλης, Κούμπρογλου (68′ Αγγελίδης), Μουσικάκης, Μουρατίδης, Αποστόλου, Καρλόπουλος, Κεφαλάς, Μαρκόπουλος, Τσίλογλου, Ταχματζίδης (42′ Αγτζίδης).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Κ. Βασιλακάκης): Ανδρούτσος, Δ. Τριανταφύλλου, Σιάκκας, Βοσκόπουλος, Περπερίδης (10′ Τάντιτς), Κ. Τριανταφύλλου, Τσουκαλάς, Ρούτσης, Τσιμίκας (65′ Γκόγκας), Ναουμτσέφσκι (76′ Μπονέρης), Γαϊδαρτζής.

Διαιτητης : Κουμπαράκης (Θράκης).

ΦΩΤΟ-ΠΗΓΗ: WWW.PANSERRAIKARA.GR