Γ’ Εθνική: ΠΑΟΚ Κοσμίου-Πανσερραϊκός 2-4

Πέρασε με μια άνετη νίκη με 2-4 ο Πανσερραϊκος από το Κοσμιο και τον τοπικό ΠΑΟΚ στην Κομοτηνή, για το πρωτάθλημα Γ’Εθνικής.

Στην τρίτη θέση πέρασε η ομάδα στο πρωτάθλημα με 39 βαθμούς, μετά τις ήττες του Παραλιμνίου και Αετού Ορφανού.

Πάνω στην φωτο οι φίλαθλοι του Πανσερραϊκού από το Che Guevara Club που έδωσαν το παρών στο Κοσμιο.

Διαβάστε και τα υπόλοιπα θέματα του FONH.GR

Μολις στο 5ο λεπτό ο Τζορτζ Ομποσου άνοιξε το σκορ και έκανε το 0-1 για τον Πανσερραϊκό.

Δεν πρόλαβε να χαρεί η ομάδα και μετά ηρθε η ισοφάριση σε 1-1 στο 11ο λεπτό. Σκόρερ ο Αμετ Ερκαν για την ομάδα της Κομοτηνής.

Στο 15ο λεπτό ο Πανσερραϊκός κέρδισε πέναλτι και την εκτέλεση ανέλαβε ο Δημητρης Γκουρτσας, αλλά το έχασε. Δεύτερο σερί χαμένο πέναλτι για τον επιθετικό από τη Νιγρίτα.

Οι κοκκινοι στην συνέχεια πήραν εκ νέου το προβαδισμα με 1-2. Σκόρερ ο Μπίλης για τα λιοντάρια στο 37ο λεπτό. Πρώτο του γκολ με την φανέλα του Πανσερραϊκού.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου στο 52′ ο Τζορτζ Ομποσου πέτυχε και δεύτερο γκολ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 1-3. Οκτώ γκολ στο πρωτάθλημα ο Ομποσου.

Στο 61′ μείωσαν οι γηπεδούχοι το σκορ σε 2-3 με δράστη τον Καρασιουνα.

Και 4 λεπτά μετά έγινε το 2-4 από τον Γιώργο Παπαβασιλείου, 11ο του γκολ. Το τέλος του αγώνα βρήκε την ομάδα στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και με δεύτερη σερί νίκη.

Ηλίας Εγγονίδης (Προπ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΥ): «Για άλλο ένα παιχνίδι δώσαμε ευκαιρίες σε παιδιά που δεν τις είχαν μέχρι τώρα. Είμαι ευχαριστημένος κυρίως από τη νίκη, όμως όχι τόσο από την εμφάνιση καθώς έχω παράπονα από την ομαδική αμυντική λειτουργία της ομάδας. Συνεχίζουμε και κοιτάμε το επόμενο ματς με τον Εθνικό Σιδηροκάστρου».

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Η. Εγγονίδης): Γιαννακίδης, Μπάρδας, Πολύζος, Κούτλας, Αποστολόπουλος, Ζιώγας, Μπίλης (55′ Κονταξής), Παπαβασιλείου, Ομπόσου (75′ Σαρέγκος), Γκούρτσας (85′ Ζώβληκας), Πέτρου.

Διαιτητής: Γιαπουντζής (Ξάνθης).

ΦΩΤΟ-ΠΗΓΗ: Panserraikos fc facebook