Γ’Εθνική: Πανσερραϊκός-ΠΑΟΚ Κοσμίου 3-0 (Highlights)

Δείτε μέσω του Kirkas tv τις κυριότερες φάσεις και τα γκολ στο video.

Επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα ο Πανσερραϊκός αφού κέρδισε τον ΠΑΟΚ Κοσμίου με 3-0 στο δημοτικό γήπεδο Σερρών. Ο Ηλίας Εγγονίδης ήταν στον πάγκο της ομάδας ως υπηρεσιακός τεχνικός. Στην θέση η ομάδα με 15 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Διαβαστε σε άλλο άρθρο του FONH.GR για την Ονειρουπόλη Δράμας

Μόλις στο 18ο λεπτό οι κόκκινοι κέρδισαν πέναλτι σε προσπάθεια του Τζορτς Ομπόσου και σε χέρι που έγινε ,μέσα στην περιοχή. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γιώργος Παπαβασιλείου και έκανε εύστοχα το 1-0 για τον Πανσερραϊκό. Στο 34ο λεπτό ωραία προσπάθεια του Πέτρου, το σουτ πέρασε άουτ.

Στο 43ο λεπτό ωραίο σουτ του Πούφλη, ο Δεληγιάννης με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε. Στην επανάληψη, σουτ από τον Πέτρου στο 65ο λεπτό η μπάλα πέρασε άουτ λίγο έξω από την εστία.

Στο 80ο λεπτό ο Πούφλής εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ζιώγας την κεφαλιά ο Κυριακόπουλος έδιωξε την μπάλα σωτηρία σε κόρνερ. Στο 84ο λεπτό κόρνερ με τον Μπομπότα, ο Βαρδακώστας μέσα από την περιοχή με κοντινο σουτ έκανε το 2-0 για τον Πανσερραϊκό. Και στο 88ο λεπτό ο Σαρέγκος πέτυχε το γκολ με διαγωνιο δυνατό σουτ διαμόρφωσε το 3-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Ηλ. Εγγονίδης): Στεφανίδης, Μπάρδας (89′ Βαρδακώστας), Κονταξής, Καστριτσέας, Κούτλας, Αναστασόπουλος, Πούφλης (87′ Σαρέγκος), Ζιώγας, Παπαβασιλείου (77′ Παπαδόπουλος), Πέτρου (70′ Μπομπότας), Ομπόσου.

ΠΑΟΚ ΚΟΣΜΙΟΥ (Σ. Αϊβάζης): Δεληγιάννης, Νάνος, Τζατζανάς, Τάτσιος, Πλασταράς (71′ Βούλγαρης), Λεβεντέλης (22′ λ.τ. Καρασιούκας), Ταχτσόγλου (86′ Μαμούτ), Χατζητουλούσης, Ρουμπιές, Κυριακόπουλος, Στοΐνοβιτς (68′ Μαυράκης).

Διαιτητές: Σιαμάνης (ΕΠΣ Δράμας).