Γ’ Εθνική: Πανσερραϊκός-Νέστος Χρυσ/λης 1-2 (Highlights)

Δείτε πάνω μέσω του Kirkas tv τις φάσεις του αγώνα και τα γκολ.

Νέα ήττα του Πανσερραϊκού απο τον Νέστο Χρυσούπολης στο δημοτικό γήπεδο Σερρών στο 1-2, με παράπονα και πάλι για την διαιτησία.

Σε αλλο άρθρο του FONH.GR διαβάστε γιατί αναβλήθηκε ο 34ος Γύρος των Σερρών

Συνεχίζουν αήττητοι οι Καβαλιώτες να είναι επικεφαλής στον όμιλο, άξιζε κάτι παραπάνω ο Πανσερραίκός που έχασε από όλες τις Καβαλιώτικες ομάδες.

Ιδιαιτεροτητα της αναμέτρησης με κόκκινες εμφανίσεις ο Νέστος στις Σέρρες και με άσπρες και κοκκινη πανω γραμμη ο Πανσερραϊκός. Ασταμάτητη βροχή και όσοι ήρθαν στο γηπεδο, είχαν να αντιμετωπίσουν και το τσουχτερό κρύο.

Στην πρώτη ουσιαστικά φάση στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης, εκτέλεση κορνερ, ο Στεφανίδης έδιωξε αλλα ήταν πλάγια στην εστία και ο Τζαμπέγια Φίλιππος  με κεφαλιά έστειλε την μπάλα σε κενή εστία για το 0-1. Στο 37ο λεπτό η καλύτερη στιγμή για τον Πανσερραϊκό με τον Τζορτζ Ομποσου από κοντά να κάνει το πλασέ μετά από σέντρα και η μπάλα να κολλάει στην λάσπη. Τρία λεπτά αργότερα έχασε και ο Νέστος ευκαιρία με τον Τζαμπεγια, όμως ο Στεφανίδης έδιωξε σε κορνερ. Στο 44ο λεπτό ο Πανσερραϊκός κέρδισε πέναλτι ο Παπαβασιλείου μπήκε στην περιοχή και στο σουτ που έκανε υπήρξε χέρι. Ο διαιτητής Πουλικιδης έδειξε την έσχατη των ποινών. Την εκτελεση ανέλαβε ο Κώστας Βλαχόπουλος και έκανε το 1-1.

Στην επανάληψη στο 55ο λεπτό ο Ζιώγας έκανε ένα συρτό σουτ έξω από την περιοχή και ο γκολκίπερ έδιωξε την μπαλα. Στο 69ο λεπτό, εκτέλεση κόρνερ ο Ζιώγας την κεφαλιά, ο Παπαβασιλείου δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή ψηλά άουτ. Και στο 88ο λεπτό ο Ζιώγας δεν θα πάρει το φάουλ που καθαρά του έγινε στην μεσαία γραμμή, δεν το σφυρίζει ο ρεφερι και στην αντεπίθεση ο Στράτος Παρουτσης που είχε περάσει αλλαγη (ήταν και πρώην παίκτης της ομάδας) έκανε το 1-2 με κοντινό σουτ. Τέλος αγώνα, νέα ήττα για τον Πανσερραϊκό. Η διοίκηση της ομάδας μετά το τέλος του αγώνα, κάνει λόγο για περισυλλογή και ανασύνταξη και ότι το πρωτάθλημα έχει δρόμο ακόμα.

• Ο Λάζαρος Παπαδόπουλος παικτης του Νεστου Χρυσούπολης που τραυματίστηκε διεκομίσθη στο Γενικό Νοσοκομείο Σερρών.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Σ.Αναστασιαδης) Στεφανίδης, Μπαρδας, Αποστολοπουλος, Αναστασόπουλος, Κουτλας (87′ Βαρδακωστας), Πέτρου, Κονταξής (69′ Πουφλης), Ζιώγας, Παπαβασιλείου, Βλαχόπουλος (61′ Παπαδόπουλος), Ομποσου.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣ/ΛΗΣ: (Κεσκιμενιδης) Χαραλαμπίδης, Μαιδανος, Αρετας, Χουσινετς, Μικριτσισαν (50′ Παρουτσης), Νυκταρης, Καθαριος, Τζαμπεγια Φ, Τζαμπεγια Γ. (85′ Μπέλιτς), Γκουτσιδης, Μελισσοπουλος.

Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας).