Γ’Εθνική: Πανσερραϊκός-Έβρος Σουφλίου 1-0

Με εμφανή τα σημάδια του άγχους ο Πανσερραϊκός επέστρεψε στις νίκες και επικράτησε του Έβρου Σουφλίου με 1-0, με γκολ του Γιώργου Παπαστεργίου και παρέμεινε πρώτος. Τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος οι «κόκκινοι» έχουν 1 βαθμό διαφορά από Καβάλα και Άρη και όλα τα βλέμματα στρέφονται στο ματς με την Καβάλα την επόμενη Κυριακή εκτός.
Λίγος κόσμος σχετικά στο γήπεδο για να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση κόντρα στην ομάδα του Έβρου, αλλά όσοι ήρθαν τραγουδούσαν μέσα στη βροχή κυρίως οργανωμένοι για να έρθει η νίκη. Στο 5ο λεπτό η πρώτη φάση, η σέντρα του Τάντιτς, ο Μουτεσίδης πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή ο Μπινόπουλος έδιωξε και στην επαναφορά ο Γκόγκας με νέα κεφαλιά, έστειλε την μπάλα άουτ. Στο 7ο λεπτό, ο Πανσερραϊκός άνοιξε το σκορ, το κόρνερ εκτέλεσε ο Μουτεσίδης, ο Γιώργος Παπαστεργίου με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Επέστρεψε στην αγωνιστική δράση και πέτυχε το όγδοο γκολ με την φανέλα της ομάδας. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν, στο 19ο λεπτό, έγινε ένα σουτ από τον Εμρέ έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Καψάλη και πέρασε κόρνερ πριν μπει αυτογκολ. Τα νεύρα και οι δυνατές μονομαχίες αποσυντόνισαν τους παίκτες για ένα δεκάλεπτο. Στο 30ο λεπτό του αγώνα, φάουλ του Εφραιμίδη, καρφωτή κεφαλιά του Λίτσου από το ύψος του πέναλτι η μπάλα μόλις άουτ, ευκαιρία για το Σουφλί. Στο 38ο λεπτό, μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό να κάνει το 2-0, όταν η σέντρα του Τάντιτς από τα πλάγια, η μπάλα πήγε στον Παπαστεργίου μέσω του Γκόγκα και σε κενή εστία, ο γκολκίπερ του Σουφλίου μάζεψε με υπερένταση την μπάλα. Στο πρώτο λεπτό καθυστερήσεων, ο Τάντιτς μετά από κόντρες εξ’ επαφής έκανε το σουτ, ο γκολκίπερ μπλόκαρε.
Στην επανάληψη, ένα άστοχο σουτ από μακριά του Εμρέ στο 58ο λεπτό άουτ. Η πρώτη καλή στιγμή για τους «κόκκινους» στην επανάληψη ήταν στο 60ο λεπτό, ο Τάντιτς έδωσε για τον Γκόγκα, αυτός πήγε να κάνει το γυριστό η μπάλα κόντραρε και κόρνερ. Δύο λεπτά αργότερα σουτ του Ναουμτσέφσκι άουτ.  Στο 64ο λεπτό τετ-α-τετ του Γαϊδαρτζή, ο Μπινόπουλος έδιωξε σωτήρια για την ομάδα του την μπάλα. Στο 78ο λεπτό, ο Γκόγκας παίρνει την κεφαλιά η μπάλα κοντράρει και στην συνέχεια διώχνουν οι του Σουφλίου. Στο 81ο λεπτό οριζόντιο δοκάρι για τον Μπόζινταρ Τάντιτς και η μπάλα κόρνερ. Τελευταία φάση με Γκόγκα και Τάντιτς να μην μπορούν να κάνουν το 2-0 και έμεινε το 1-0 ως τελικό σκορ.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Κ.Βασιλακάκης) Ανδρούτσος, Δ.Τριανταφύλλου, Κ.Τριανταφύλλου, Καψάλης, Τσουκαλάς (57’ Ναουμτσέφσκι (88’ Τσιμίκας), Σιάκκας, Μουτεσίδης, Ρούτσης, Γκόγκας, Τάντιτς, Παπαστεργίου (38’ Γαϊδαρτζής).

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: (Β.Τσομλεκίδης): Μπινόπουλος, Κίτσος, Μπάμιος, Λίτσος, Τσαπάνης, Δραγανίδης, Εμρέ, Εφραιμίδης (59’ Τοπούζης), Ερκάν (68’ Αντωνιάδης), Ναθαναμλίδης (80’ Γαβανάς), Μάτεφ.
Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας).