Γ’ Εθνική: Πανσερραϊκός-Άρης Αβατου 3-0 (Highlights)

Δείτε μέσω του Kirkas web tv τις φάσεις και τα γκολ του αγώνα.

Ο Πανσερραϊκός εδωσε δεύτερο σερί παιχνίδι εντός έδρας και κέρδισε με καλή εμφάνιση τον Άρη Αβατου με 3-0, με γκολ των Φαμπρίτσιο Κοντσι, Τζωρτζ Ομποσου, Δημήτρη Γκουρτσα στο δημοτικό γήπεδο Σερρών, για το πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής.  Πρώτη νίκη εντός έδρας και τρίτη συνολικά με ομάδα που προέρχεται από την Ξάνθη. 11 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Παρακολουθήσατε Live τον αγώνα από το FONH.GR.

Εντυπωσιακή η φανέλα του Πανσερραϊκού, τύπου… Μονακό. Μια τέτοια φορούσε ο Ροντρίγκεζ Αντεμαρ το 1999!!!

Χωρίς συνθήματα οι οργανωμένοι του Πανσερραϊκού στα πρώτα λεπτά. Λίγος κόσμος στο γήπεδο.

15′ Σέντρα Ψάλτη από τα πλάγια ο Τζωρτζ Ομποσου πήρε την κεφαλιά η μπάλα στο κάθετο δοκαρι.

17′ Ατομική προσπάθεια του Ντιαλό, τους πέρασε όλους, το πλασέ του όμως λίγο έξω από την εστία.

Στο 20′ τα πρώτα συνθήματα από τις καλές φάσεις που έκανε η ομάδα.

21′ Αντεπίθεση για το Άβατο, ο Κρασωνης σουτ άουτ από τον αξονα.

25′ Ο Ομποσου, έδωσε για τον Παπαβασιλείου λίγο έξω από την περιοχή, γύρισε το σώμα του και σουτάρει αουτ.

29′ Άστοχο σουτ του Παπαβασιλείου άουτ.

34′ Σέντρα σουτ του Κοντσι άουτ.

35′ Πάσα Παπαβασιλείου, ο Κοντσι απέναντι από τον Νομικό και το πλασέ του έκανε το 1-0. Δεύτερο γκολ σε ισαριθμο ματς για τον Ιταλοαργεντινο.

33′ Κοντσι 1-0

35′ Σέντρα του Κοντσι, ο Ντιαλό την κεφαλιά, μπλοκάρει ο Νομικός.

Hμιχρονο

Αετός Ορφανου-Δοξα Κ.Καμηλας 0-0

Στην πρώτη φάση ο Πανσερραϊκός ζητά πέναλτι με τον Ντιαλό, αλλά ο διαιτητής έδωσε επιθετικό φάουλ.

48′ Παπαβασιλείου για Ντιαλό και ο Τζωρτζ Ομποσου έκανε το 2-0 για τον Πανσερραϊκό.

48′ Ομποσου 2-0

72′ Παπαβασιλείου προσποίηση, για Κοντσι και ο Δημήτρης Γκουρτσας έκανε με εύκολο πλασέ το 3-0!

72′ Γκουρτσας 3-0

80′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ Γκουρτσας, μπλοκάρει ο Νομικός.

84′ Κοντσι απευθείας εκτέλεση η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.