Γ’ Εθνική: Πανσερραϊκός-Απ.Παραλιμνίου 1-1 (Highlights)

Δείτε μέσω του Kirkas web tv τις φάσεις του αγώνα Πανσερραικος-Παραλιμνιο.

Πανσερραϊκός και Απόλλωνας Παραλιμνίου έμειναν στο 1-1 με γκολ του Δημήτρη Γαιδαρτζη και Φαουμπριτσιο Κοντσι, στο δημοτικό γήπεδο Σερρών, για την 4η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής.

-Οι κόκκινοι προέρχονταν από διπλό κόντρα στον Ορφέα Ξάνθης (0-1), ενώ ο Απόλλωνας από την ήττα με 2-0 στην Χρυσούπολη. Στην πρώτη θέση με 7 βαθμούς ο Πανσερραϊκός, 6 ο Απόλλων Παραλιμνίου.

LIVE του FONH.GR για τον αγώνα

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Ν.Νεντιδης) Σοιλεμεζογλου, Ζερης, Αποστολόπουλος, Καστρίτσας, Κασμεριδης, Τριανταφύλλου Κ (64′ Πηνιωτης), Πτηνοπουλος (64′ Ντιαλό), Ψάλτης, Ομποσου (46′ Τσιμικας), Γκουρτσας, Κοντσι.

ΑΠ.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: (Π.Δημητριου) Παπαδόπουλος, Τοπάλ, Τακας, Κουτλας, Νικοκαιδης, Τζαμπεγια (79′ Πεκρης), Λίστας, Λασπατζης (84′ Βασάρας), Γαιδαρτζης, Ν’ Λουντουλου (90′ Λαδόπουλος), Καρυοφυλλης.

-Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Άγγελος Αγγελάκης από την Ένωση Μακεδονίας, με βοηθούς τους Νταβελλα και Φαγιο από την ίδια Ένωση, 4ος ο Στρατουδης από τον Έβρο.

Live αγώνα

Πρώτη φάση στο 3ο λεπτό με την κεφαλιά του Δημητρη Γκουρτσα.

Έχει την κατοχή μπάλας ο Πανσερραϊκός, περιμένει το Παραλίμνιο.

10′ Ένα σουτ του Πτηνοπουλου με το αριστερό άουτ.

13′ Μακρινό σουτ του Τάκα άουτ.

20′ Ο Ζερης ζητά πέναλτι σε σπρώξιμο του Κουτλα μέσα στην περιοχή. Συνεχεια δείχνει ο διαιτητής.

30′ Ατομική προσπαθεια του Τοπάλ άουτ.

31′ Λάθος της άμυνας του Πανσερραϊκού στον Τζαμπεγια, ο Δημήτρης Γαιδαρτζης έ(πρώην κόκκινος) το πλασέ με σουτ έξω από την περιοχή για το 0-1 για το Παραλίμνιο. 4 γκολ ο Δημήτρης Γαιδαρτζης στην κατηγορία, 102 στην Γ’ Εθνική. Δεν πανηγύρισε το γκολ που έβαλε.

31′ 0 – 1 Γαιδαρτζης

40′ Σέντρα Ζερης, κεφαλιά Γκουρτσα σουτ.

42′ Έστρωσε ο Γκουρτσας για τον Κοντσι το σουτ του Ιταλοαργεντινου αστοχο άουτ.

Ημίχρονο

Κερ.Περνης-Δοξα Κ.Καμηλας 0-1 Μπονερης

-Δεύτερο λάθος του Βουλευτή της Ελληνικής Λύσης Κώστα Μπούμπα στην εκφώνηση στην σύνθεση του Πανσερραϊκού. Ζερής αντί για Ζέρης είπε.

Στα επίσημα και ο Πρόεδρος ΕΒΕΣ Χρήστος Μεγκλας με τον πρόεδρο ΕΠΣΣ Αθανάσιο Χατζηπαντελης και τον πρώην έφορο Παναγιώτη Χαλκίδη.

55′ Φάουλ με τον Ζερη ανεκμετάλλευτο για τον Πανσερραϊκό.

58′ Ζερης στο ίδιο σημείο εκτέλεση φάουλ διαγώνια η μπάλα άουτ.

66′ Κακό σουτ του Ντιαλό άουτ.

70′ Σουτ του Αποστολοπούλου η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

76′ Σουτ του Τσιμικα η μπάλα κοντραρε μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

78′ Ζερης φάουλ, Γκουρτσας κεφαλιά άουτ.

81′ Σέντρα Αποστολοπούλου, δεν μπόρεσε ο Γκουρτσας και ο Φαουμπριτσιο Κοντσι έκανε το 1-1 με μια περίεργη κεφαλια.

81′ Κοντσι 1 – 1

Πρώτο γκολ του Ιταλοαργεντινου με την φανέλα του Πανσερραϊκού.

90′ Σέντρα Λιαρα, κεφαλιά Γαιδαρτζης άουτ.

93′ Ζέρης σουτ δοκαρι η μπάλα και κόρνερ

93′ Κεφαλιά Γκουρτσας, μπλοκ Παπαδοπούλου.

94′ Φάουλ Κοντσι κόντρες.

Κερ.Περνης-Δοξα Κ Καμήλας 2-4 Τελικό

-Τον αγώνα παρακολούθησε και ο Κώστας Τσιμικας παίκτης του Ολυμπιακού και πρώην Πανσερραικου.

Στην συνέντευξη τύπου δεν προσήλθε ο Παύλος Δημητρίου προπονητής Απόλλωνα Παραλιμνίου. Δηλώσεις έκανε μόνο ο Νίκος Νεντιδης τεχνικός του Πανσερραϊκού.

Τελικό αποτέλεσμα 1-1