Γ’ Εθνική: Πανσερραϊκός-Αλέξανδρος Κιλκίς 0-0 (Highlights)

Μέσω του Kirkas web tv δείτε τις καλυτερες φάσεις του αγώνα.

Δείτε τι δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής του Πανσερραϊκού Ηλίας Εγγονιδης.

Ισόπαλος και χωρίς σκορ έληξε ο αγώνας του Πανσερραϊκού με τον Αλέξανδρο Κιλκις στο 0-0 στο δημοτικό γήπεδο Σερρών. Ματς εξ’ αναβολης για την 13η αγωνιστική που δεν είχε γίνει λόγω καιρικών συνθηκών.

Σε άλλο άρθρο του FONH.GR διαβάστε για τις εξελίξεις στον ΜΓΣ Πανσερραϊκό

Λίγος κόσμος και πάλι στο γήπεδο. Σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο γίνεται ο αγώνας.

Χωρίς φάσεις στα πρώτα λεπτά, μια κίτρινη κάρτα στον Καστριτσεα στο 18ο λεπτό.

Έχει κατοχή ο Πανσερραϊκός δεν έχει τελικές προσπάθειες.

Στο 35ο λεπτό η εκτέλεση κορνερ του Πετρου πήρε την κεφαλιά ο Κουτλας και η μπάλα πέρασε άουτ. Πρώτη καλή στιγμη για την ομάδα.

Στην επανάληψη πιέζει ο Πανσερραϊκός για το γκολ. Στο 53ο λεπτο ο Καστριτσεας έδωσε μέσα στην περιοχή για τον Γκουρτσα μπλοκαρε ο γκολκίπερ. Τρία λεπτά αργότερα νεα ευκαιρία ο Ζιώγας σουταρε η μπάλα άουτ.

Στο 58ο λεπτό το Κιλκίς έχασε μεγάλη ευκαιρία σε σουτ του Αγαθαγγελιδη, που μέσα από την περιοχή σουταρε άουτ.

Στο 66ο λεπτό ατομική προσπάθεια του Πέτρου το σουτ που έκανε πέρασε κόρνερ από τον Αθανασιου. Νέα ευκαιρία με το σουτ του Κονταξή στο 69′ να περνά άουτ.

Στο 88ο λεπτό ο Ζιώγας σουταρε και η μπάλα πήγε στο δοκάρι και σε νέο σουτ ο Αθανασίου μπλόκαρε. Στις καθυστερήσεις ο Βασιλειάδης έχασε ευκαιρία για το 0-1. Τέλος του αγώνα 0-0.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Η.Εγγονιδης) Γιαννακιδης, Κουτλας, Μπαρδας, Αποστολοπουλος, Καστριτσεας, Κονταξής (88′ Σαρεγκος), Βλαχόπουλος (52′ Ζιώγας), Πολύζος, Παπαβασιλείου, Γκουρτσας, Πετρου (82′ Μακούσης).

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΙΛΚΙΣ: (Μ.Κατσαβακης) Αθανασίου, Μπουλγουριδης, Τσολακιδης (90′ Φουρτζιος), Βασιλειάδης, Κοτζιάς, Παπαδόπουλος, Αηδονίδης, Αγαθαγγελιδης (70′ Σερταριδης), Τσακταπασιδης, Προβατιδης (92′ Κάργας) Καραγιαννης (60′ Σαλπιγγίδης).

Διαιτητής: Δημητριάδης (Θεσσαλονίκης)