Γ’ Εθνική: Πανσερραϊκός-Αετός Ορφανού 1-1 (Highlights)

Δείτε μέσω του Kirkas Web tv τις φάσεις του αγώνα και τα δύο γκολ.

Ένα δικό του ματς δεν κέρδισε ο Πανσερραϊκός και ο Αετός Ορφανου πήρε το 1-1 με γκολ στην τελευταία φαση, εντός έδρας, για το πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής.

Σε άλλο άρθρο του FONH.GR διαβάστε για την ήττα των Ικάρων στο μπάσκετ στο Αγρίνιο

Μια ακόμα φορά που δεν μπόρεσε να κερδίσει Καβαλιωτικη ομάδα.

Λίγος σχετικά κόσμος στο γήπεδο, αιτία η βροχόπτωση και η ανοικτή λόγω εορτών αγορά.

Πάνω στην φωτογραφία ομορφες παρουσίες στα επίσημα του δημοτικού γηπέδου. Σταυρούλα και Μαρία σελφαρουν στο δημοτικό γήπεδο.

Ο Κώστας Μπουμπας στα μικρόφωνα του γηπέδου.

Πρόβλημα τελευταίας στιγμής ο Απόστολος Αποστολόπουλος που έχει ίωση, την θέση του στην ενδεκάδα πήρε ο Κονταξης.

Στο 1ο λεπτό ο Πέτρου εχασε διπλή χαμένη ευκαιρία για να κάνει το 1-0. Στο 7ο λεπτό σουτ του Παυλίδη για τον Αετό Ορφανού, ο Γιαννακιδης μπλόκαρε.

Στο 17ο λεπτό σουτ του Παπαβασιλείου η μπάλα κόρνερ. Ένα μακρινό σουτ του Καστριτσεα στο 24′ η μπάλα μακριά από τα δοκάρια. Στο 31ο λεπτό ο Μουδουρογλου έβγαλε την σέντρα προ του Παυλίδη, ο Μπαρδας έδιωξε την μπάλα σωτηρία. Στο 37′ διαμαρτυρήθηκαν για χέρι οι του Αετού σε κεφαλιά του Παυλίδη, συνέχεια στο ματς δίνει ο διαιτητής.

Στην επανάληψη στο 50′ προ του Ομποσου βγήκε ο γκολκίπερ Κυφωνιδης.

Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό με τον Παπαβασιλείου το πλασέ του κόντρες και πέρασε κόρνερ. Πιέζει για το γκολ ο Πανσερραϊκός. Στο 80ο λεπτό ο Παπαβασιλειου έπαιξε ωραία το 1-2 με τον Τζωρτζ Ομποσου και ωραίο σουτ του τελευταιου για το 1-0, ανοίγοντας το σκορ. Τρίτο γκολ για τον έγχρωμο επιθετικό στο πρωτάθλημα. Στο 90ο λεπτό σουτ του Κωνσταντίνου διαγώνιο, ο Γιαννακιδης μπλοκάρει. Απίστευτο μετά απο φαουλ στο τελευταίο λεπτό το 1-1 με τον Παυλίδη ο Αετός Ορφανού ισοφάρισε το ματς.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Η.Εγγονιδης) Γιαννακιδης, Μπαρδας, Βαρδακωστας, Καστρισεας, Πέτρου (83′ Μπομποτας), Ζιώγας, Παπαβασιλείου (92′ Βουδουριδης) Κονταξής, Πουφλης, Αναστασοπουλος (46′ Ν.Παπαδοπουλος), Ομποσου.

ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ: Κυφωνιδης, Καζαντζίδης, Καπατζης (76′ Βουζουλιδης), Παυλίδης, Καραγιάννης, Έλεζι, Δαγκουλης (82′ Σαββατιανος), Παυλίδης, Δουμανη (65′ Κωνσταντίνου), Μουδουρογλου.

Διαιτητης: Παρχαριδης (Δράμας).