Γ’ Εθνική: Πανδραμαϊκός-Πανσερραϊκός 0-1 (φωτό+video)

Πατήστε εδώ για να δείτε το γκολ

Με χρυσο γκολ στο 94′ του Γιώργου Γεωργιάδη, ο Πανσερραϊκος κέρδισε τον Πανδραμαϊκό με 0-1 στο δημοτικό στάδιο της Δράμας, για το πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής και είναι το απόλυτο αφεντικό στον όμιλο. Ένα ακόμα διπλό για το συγκρότημα του Άγγελου Διγκοζη που προελαύνει. Φοβερή ατμόσφαιρα από τον κόσμο.

Αηττητος, πρώτος και με σερί νίκες !!!

Εκμεταλλεύτηκε και την ήττα του Νέστου Χρυσούπολης στην Ξάνθη και αύξησε την διαφορά στους 5 και 6 βαθμούς από τον τρίτο Πανδραμαϊκό.

Ο κουνουπης με απευθείας εκτέλεση φάουλ λυτρωσε την ομάδα στις καθυστερησεις.

Στο πρώτο ματς στις Σέρρες στον πρώτο γύρο οι ομάδες έφεραν 1-1.

Che έγραψαν στο Facebook για τον χαμό της Ρενατας οπαδού του Πανιωνίου, που νικήθηκε από τον καρκίνο.

Από νωρίς ήρθε η αποστολή στο γήπεδο φυσικά με το λεωφορείο.

Οι οργανωμένοι οπαδοί της ομάδας πήραν θέση στο γήπεδο της Δράμας σε ένα παλιό γήπεδο.

Ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου δεν είναι σε καλή κατάσταση, ξερό χορτάρι.

Πάνω στη φωτό προθέρμανση πριν από τον αγώνα. Κάτω κοκκινησε η κερκίδα από οπαδούς Che Guevara Club και Red Lions.

Στα μπλε ο Πανσερραϊκός, κόκκινη με ρίγες για τον γηπεδούχο Πανδραμαϊκό.

Πρώτα λεπτά στον αγώνα αναγνωριστικά. Χωρίς την μεγάλη φάση. Στο 40ο λεπτό χάθηκε για τον Πανσερραϊκό διπλή χαμένη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ, έδιωξε ο γκολκίπερ Παγκακης.

Ημίχρονο 0-0

20 λεπτά στην επανάληψη με τα λιοντάρια να ψάχνουν το γκολ με το οποίο θα φύγουν νικητές από τη Δράμα. Ο κόσμος δίνει το κάτι παραπάνω για να έρθει η νίκη. Και στο 90ο λεπτό ο Γιώργος Γεωργιάδης με απευθειας εκτέλεση φάουλ εκανε το 0-1 για τον Πανσερραϊκό μέσα σε πανηγυρισμούς.

94′ –  Γ.Γεωργιαδης 0-1

Του πάνε τα μωβ και τα μπλε του κουνουπη, πέρα από την κλασική κόκκινη φανέλα. Αυτά φορούσε όταν είχε σκοράρει κοντρα στον Εθνικό Αστέρα πριν 9 χρόνια στην Καισαριανή με 1-2. Θυμηθείτε εκείνο το γκολ.

Κάτω στη φωτό πάλι με μωβ εμφάνιση και γκολ.που πέτυχε στις Σέρρες.

Πέρασαν 13 χρόνια από το γκολ που έβαλε και κόντρα στον Λεβαδειακό και τη νίκη με 3-1.