Γ’ Εθνική: Ορφ.Ξάνθης-Πανσερραϊκός 1-0-Αποτελέσματα

Τρίτη σερι ηττα (Παραλίμνιο, Νεστος Χρυσ. Ορφ.Ξανθης) Πανσερραϊκού αυτή τη φορα εχασε απο τον Ορφέα Ξάνθης στο γήπεδο του ΑΟΞ για το πρωτάθλημα Γ’ Εθνικης με 1-0. Το γκολ μπηκε για τους γηπεδουχους με τον Τανζού στο 45′. Μια ακόμα κακή εμφάνιση για την ομάδα και συνολικά πέμπτη ήττα στο πρωτάθλημα που την αναγκάζει να υποχωρεί στον βαθμολογικό πίνακα. Μετά από 9 αγωνιστικές βρίσκεται στην 8η θέση με 12 βαθμούς.

Διαβάστε σε άλλο άρθρο του FONH.GR για τη νίκη των Ικάρων με Ερμή Λαγκαδά (78-75)

Πάνω φωτό που δημοσίευσε η ομάδα του Πανσερραϊκού από το γήπεδο του ΑΟΞ.

Φίλαθλοι των «κόκκινων» βρίσκονται στο γήπεδο για να υποστηρίξουν την ομάδα. Πριν λίγο καιρό είχε κερδίσει στο ίδιο γήπεδο με 1-2 τον Άρη Αβατου. Στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τανζού άνοιξε το σκορ και έκανε το 1-0 για τον Ορφέα Ξάνθης. Μπήκε ο Πουφλης αντί του Παπαβασιλείου.

Έγιναν αλλαγές από τον προπονητή Σάκη Αναστασιάδη στην επανάληψη όμως δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης η ομαδα. Στην τελευταία φάση Πουφλης και Βουδουριδης έχασαν μεγάλη ευκαιρία για το 1-1.

Μέχρι το τέλος του αγώνα οι κοκκινοι δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν και το 1-0 ήταν το τελικο αποτελεσμα.

ΟΡΦ. ΞΑΝΘΗΣ: Ρούφος, Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Χασάνογλου, Μπουνταγκίδης, Μαυρόπουλος, Τορομανίδης, Χιντ, Ξαντινίδης, Τανζού, Πασχαλάκης.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Σ.Αναστασιαδης) Στεφανίδης, Κονταξής, Αποστολόπουλος, Καστριτσέας (70′ Βαρδακώστας), Κούτλας, Αναστασόπουλος, Παπαδόπουλος, Ζιώγας (75′ Βουδουρίδης), Παπαβασιλείου (46′ Πούφλης), Πέτρου (85′ Μακούσης), Ομπόσου.