Γ’ Εθνική: Κερ.Πέρνης-Πανσερραϊκός 1-5 (Highlights)

Δείτε πάνω μέσω του Καβάλα Πάμε Γήπεδο τις φάσεις και τα γκολ του αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Χρυσούπολης.

O Πανσερραϊκός σκόρπισε και τον Κεραυνό Περνης με 1-5 στο γήπεδο της Χρυσούπολης, για το πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής.

Σε άλλο άρθρο διαβάστε για τα πιο μεγάλα σκορ του Πανσερραϊκού στα 56 χρόνια

Μεσα σε ενα τέταρτο ανέτρεψε το σκορ και σκόραρε κατά ριπάς!!! 2 γκολ ο Δ Γκουρτσας, 2 γκολ ο Κοντσι, ένα ο Παπαβασιλείου. Στο ματς υπήρχαν πολλά σκληρά μαρκαρίσματα.

5 γκολ στο Νέστο, 5 γκολ στην Περνη, 5 στο Κιλκίς!!!

Έχασε και ο Νέστος Χρυσούπολης από την Δόξα Κ.Καμηλας με 1-0 με γκολ του Κουτλα και η διαφορά αυξήθηκε στο 49 βαθμούς με 41.

Νέα 5αρα στην Χρυσούπολη με Περνη

Πέρυσι από την Καβαλιωτικη ομαδα ηττηθεί με 1-0!!! 5-3 εντός έδρας. Φέτος δεν έχει αντίπαλο…γερή εκδίκηση!!!

Οι οργανωμένοι οπαδοί βρίσκονται στην θέση τους και υποστηρίζουν την ομάδα. Che Guevara Club και RED LIONS έχουν πάρει θέση στο γήπεδο.

Στο 36ο λεπτό ο Πανσερραϊκός έμεινε πίσω στο σκορ με γκολ του Μελισσοπουλου 1-0.

Ημίχρονο 1-0

Στο 76ο λεπτό έγινε το 1-1 με σκόρερ τον Γιώργο Παπαβασιλείου που είχε περάσει ως αλλαγή.

76′ – Παπαβασιλειου 1-1

Δύο λεπτά αργότερα, ο Δημήτρης Γκουρτσας πέτυχε το 19ο τέρμα του και έδωσε προβάδισμα με 1-2. Ο

78′ – Γκουρτσας 1-2

Ο Φαμπρίτσιο Κοντσι μετά από λίγο ανεβάζει τον δείκτη του σκορ σε 1-3. 20 γκολ ο Νιγριτινος επιθετικός.

82′ – Κοντσι 1-3

Ασταμάτητος ο Πανσερραϊκός και ο Γκουρτσας σε 1-4 ζευγαρωνοντας τα τέρματα του στο 88′.

88′ – Γκουρτσας 1-4

Και στις καθυστερησεις ξανά ο Κοντσι σε 1-5 στο 92′ που ήταν και το τελικό σκορ.

93′ – Κοντσι 1-5

ΚΕΡ. ΠΕΡΝΗΣ: Ψυχουλάκης, Λάσπατζης, Μελισσόπουλος, Μαρκάκης, Μπαντάνης, Ακασού, Τσάκωνας, Βουσεμίλοβιτς, Μελισσόπουλος Αλ., Μπάσιτς, Τζούριτς.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Α.Διγκόζης) Σοϊλεμέζογλου, Ζέρης, Αποστολόπουλος, Κασμερίδης (84’ Διγκόζης Ν.), Καλι,  Ψάλτης, Τριανταφύλλου (45’ Παπαβασιλείου), Τσάπαρης (45’ Όμο), Γεωργιάδης (84’ Μπάρδας), Κοντσι.

Αποτελέσματα : 1ος Όμιλος

Κερ.Περνης-Πανσερραϊκός 1-5

Δόξα Κ Καμηλας-Νέστος Χρυσ/λης 1-0

Ηρακλής Ζυγου-Απ.Παραλιμνίου 0-2

Κιλκισιακός-Αβατου 0-5