Γ’ Εθνική: Κερ.Περνης-Πανσερραϊκός 1-0 (φωτό)

Hττα του Πανσερραϊκού για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής απο τον Κεραυνό Πέρνης 1-0 στο γήπεδο της Χρυσούπολης. Στο 79ο λεπτό με πέναλτι του Χαλπετη το μοναδικό γκολ. Δύο ήττες φέτος ο Πανσερραϊκός από την Καβαλιωτικη ομάδα, θυμίζουμε έχασε και 1-2 στις Σέρρες. «Βούρκος» το γήπεδο σε άθλια κατάσταση. Δείτε κάτω στην φωτογραφία.

Με απουσίες οι κόκκινοι χωρίς Γκουρτσα και Μπαρδα που είναι τιμωρημένοι, Κονταξής τραυματίας.

Και οι φίλαθλοι του Πανσερραϊκού από το CHE GUEVARA CLUB δίνουν το παρών.

Ο κακος αγωνιστικός χώρος είναι σε άσχημη κατάσταση, αιτία στο ματς οτι δεν έχουμε πολλές φάσεις.

0-0 έληξε το ημίχρονο.

Στο 79ο λεπτό οι γηπεδούχοι πέτυχαν γκολ και έκαναν το 1-0. Ο διαιτητής Γιαπουντζης από την Ξανθη σφύριξε πέναλτι και ο Χαλπετης έκανε εύστοχα το 1-0. Στο 85ο λεπτό αποβλήθηκε ο Άγγελος Κούτλας αφού δέχτηκε την κόκκινη κάρτα.

Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε κάτι.

ΚΕΡ. ΠΕΡΝΗΣ: Δεληγιώρογλου, Μπαντάνης (20` Κωνσταντάρας), Μαρκάκης, Καλτσάς, Λεγάτος, Χατζηκυριάκου, Λάσπατζης, Γεωργιάδης, Χαριτίδης (65` Τζιβανόπουλος), Χαλπέτης (81` Παναγιώτου).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Η. Εγγονίδης): Στεφανίδης, Αποστολόπουλος, Καστριτσέας, Κούτλας, Μακούσης, Πολύζος (35’ Παπαδόπουλος / 90’ Ιβαντζίκης), Κεχαγιάς, Ζιώγας, Ζώβληκας (68’ Σαρέγκος), Παπαβασιλείου (75’ Πέτρου), Ομπόσου.

Διαιτητής: Γιαπουντζής (Ξάνθης).

Διαβάστε παρακάτω τι δήλωσε ο προπονητής του Πανσερραϊκού, Ηλίας Εγγονίδης μετά το τέλος του αγώνα:

«Πιστεύω ότι δεν έπρεπε να διεξαχθεί αγώνας σε τέτοιον αγωνιστικό χώρο. Ήταν ένα χάλι, βούρκο θα τον χαρακτήριζα που σίγουρα δεν βοήθησε και τις δύο ομάδες πόσο μάλλον εμάς που χάσαμε και τρεις παίκτες μας. Εκτός αυτού είχαμε να αντιμετωπίσουμε και έναν εκνευριστικό διαιτητή ο οποίος έδωσε ένα αμφισβητούμενο πέναλτι. Παρόλα αυτά, έμεινα ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών μου, είχαμε ευκαιρίες να σκοράρουμε αλλά τελικά δεν τα καταφέραμε».