Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Έβρος Σουφλίου-Πανσερραϊκός 0-1 (Τελικό)

Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Πανσερραϊκού στο Σουφλί με τον τοπικό Έβρο, 0-1 που πήραν μια σπουδαία νίκη και τρεις βαθμούς με το γκολ του Δημήτρη Γαϊδαρτζή. Στην δεύτερη θέση με 25 βαθμούς η ομάδα, έναν βαθμό πίσω από τον Άρη.

Περισσότεροι από 50 φίλαθλοι του Πανσερραϊκού κυρίως από το CHE GUEVARA CLUB έδωσαν το παρόν για μια ακόμα φορά στο Σουφλί, υποστήριξαν την ομάδα να πάρει το θετικό αποτέλεσμα. Από την αρχή του αγώνα οι «κόκκινοι» είχαν τον έλεγχο απέναντι στους γηπεδούχους. Στο 8ο λεπτό ο Τοπούζης για το Σουφλί θα επιχειρήσει ένα μακρινό σουτ, η μπάλα θα φύγει πάνω από τα δοκάρια άουτ.

Στο 10ο λεπτό, ο Πανσερραϊκός άνοιξε το σκορ και έκανε το 0-1 με σκόρερ τον Δημήτρη Γαϊδαρτζή. Εκτέλεσε το κόρνερ ο Σιάκκας, η μπάλα πήγε μέσα στην περιοχή και σε καλή θέση βρέθηκε ο Σερραίος επιθετικός που πλάσαρε σωστά και σκόραρε. Και μετά το γκολ οι παίκτες του Κώστα Βασιλακάκη ήταν κυρίαρχοι και με πολλές πάσες και έξι κόρνερ κερδισμένα προσπάθησαν να έρθουν πιο κοντά στην εστία του Μπινόπουλου.  Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου είναι χαρακτηριστικό πως δεν σημειώθηκε κάποια φάση μπροστά από τις δύο εστίες.  Άρχισε το δεύτερο μέρος στο Σουφλί, χωρίς αλλαγές από τους δύο προπονητές.  Στο 61ο λεπτό ο Τοπούζης έκανε το σουτ, ωστόσο και πάλι υπήρξαν κάποιες διαμαρτυρίες. Στο 75ο λεπτό οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Τοπούζη, ενώ δόθηκε φάουλ πάνω στην γραμμή.  Πιέζουν οι γηπεδούχοι κρατάει ο Πανσερραϊκός.

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Μπινόπουλος, Λαμπερνάκης, Παναγιώτου, Λίτσιος, Τσαπάνης, Δραγανίδης, Γωνιάδης, Ευφραιμίδης (54′ Εμρέ), Μάλκα, Τοπούζης.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Κ.Βασιλακάκης) Μπίμπης, Γαλακτερός, Περπερίδης, Σιάκκας, Βοσκόπουλος, Κ. Τριανταφύλλου, Πλιάγκας, Μπονέρης, Γκόγκας, Ρούτσης, Γαϊδαρτζής.