Γ’Εθνική: Εθν.Σιδηρ/στρου-Πανσερραϊκός 0-4 (Highlights)

Δείτε μέσω του Kirkas Web tv τις φάσεις και τα γκολ του αγώνα

Σαν σίφουνας πέρασε ο Πανσερραϊκός από το Σιδηροκαστρο αφού επικράτησε με 0-4 κόντρα στον τοπικό Εθνικό. Μεγαλος πρωταγωνιστής για τα λιοντάρια ο Γιώργος Παπαβασιλειου που πέτυχε τρία τέρματα.

Διαβάστε σε άλλο ρεπορτάζ για το τι λέει ο Χρήστος Ευγενίδης για τις Σέρρες

Σημαντική η υποστήριξη των οργανωμένων φιλάθλων στην ομάδα των κοκκινων.

Ουσιαστικα στη πρώτη φάση ο Γιώργος Παπαβασιλείου έκανε το 0-1 για τον Πανσερραϊκό. Εκτέλεση φάουλ του Αναστασόπουλου ο Γιώργος Παπαβασιλείου από κοντά εκανε το 0-1 για τους κόκκινους.

Δέκα λεπτά αργότερα στο 24ο λεπτό ο Τζορτζ Ομποσου θα μπει στην περιοχή και ο διαιτητης κ.Μπουτσικος Μακεδονίας θα δείξει το πέναλτι. Την εκτέλεση θα αναλάβειο Αναστασόπουλος και θα διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Στο 38ο λεπτό ευκαιρία για τους γηπεδούχους μετά από φάουλ του Τσεμπεριδη, ο Παπιτσας πήρε την κεφαλιά και μπροστα του ο Γιαννακιδης.

Στην επαναληψη οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι που κέρδισε από τον Γιαννακιδη, όμως ο διαιτητής Μπουτάκογλου έδειξε συνεχεια στο ματς. Στο 55ο λεπτό σουτ του Σπανίδη άουτ. Δέκα λεπτά αργότερα μεγάλη ευκαιρία για το Σιδηροκαστρο να μειώσει με την πάσα του Τσιντσαρη για τον Γεράκη και αυτός να σουτάρει αουτ. Δύο λεπτά αργότερα οι κόκκινοι πέτυχαν γκολ με σκόρερ τον Γιώργο Παπαβασιλείου και έκανε το 0-3. Σουταρε με διπλή προσπάθεια για το 0-3 για τον Πανσερραϊκό πετυχαίνοντας δεύτερο προσωπικό τέρμα. Ο ίδιος παίκτης πέτυχε χατ-τρικ στο 74ο λεπτο ο Ομποσου έβγαλε την σέντρα και με κοντινό σουτ έκανε το 0-4 για τον Πανσερραϊκό. Τέλος του αγώνα διπλό με τεσσάρα για Πανσερραικο, προβληματισμό στο Σιδηροκαστρο.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ(Σ. Καρυπίδης): Δ. Τσιντσάρης, Ι. Τσιντσάρης, Πετρίδης, Καρυπίδης, Σαμαράς, Σπανίδης, Νικολαΐδης (55′ Γεράκης), Τοπάλ (81′ Παρούκας), Παπίτσας, Τσεμπερίδης (71′ Καραχάλιος), Αβράμης (81′ Αγγελίδης).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (H. Εγγονίδης): Γιαννακίδης, Μπάρδας, Αποστολόπουλος, Καστριτσέας (88′ Ιβαντζίκης), Κούτλας, Πούφλης(60′ Πέτρου), Κονταξής (84′ Σαρέγκος), Ζιώγας (77′ Παπαδόπουλος), Παπαβασιλείου, Αναστασόπουλος, Ομπόσου.

Διαιτητης: Μπούτσικος (Μακεδονίας).