Γ’ Εθνική: Απ.Παραλιμνιου-Πανσερραϊκος 1-0 (Highlights)

Πατήστε πάνω στο video και δείτε μέσω του Kirkas tv τις καλύτερες φάσεις του αγώνα και το γκολ. Στο κάτω video πατήστε για να δείτε τι είπε ο προπονητής του Πανσερραϊκού Σάκης Αναστασιάδης.

O Απολλωνας Παραλιμνιου ήταν ο μεγάλος νικητής στον αγώνα κόντρα στον Πανσερραϊκό, αφου κερδισε με 1-0, με έναν πρώην παικτης των κόκκινων τον Σάκη Μουτεσιδη στο 60′.

Στο 9ο λεπτο, ο Οκαν έκανε την σέντρα, ο Ζυγκεριδης έκανε το σουτ και ο γκολκίπερ Στεφανίδης έδιωξε εντυπωσιακά την μπάλα. Στο 22ο λεπτό ο Ομποσου έκανε το σουτ αλλά δεν ήταν καλό μπλόκαρε ο Σαββίδης. Στην επανάληψη, ο Οκαν για το Παραλίμνιο έκανε το σουτ στο 46′ και στο επόμενο λεπτό. Στο 60ο λεπτό του αγώνα ο Ζυγκεριδης έδωσε για τον Σάκη Μουτεσιδη και με σουτ ο πρώην παίκτης του Πανσερραϊκού έκανε το 1-0 για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου. Στο 81ο λεπτό ο Πέτρου σουταρε φάουλ η μπάλα πέρασε άουτ. Το ματς τελείωσε με το Παραλίμνιο να παίρνει τη νίκη. Παραδοχή της διοίκησης μετά το τέλος πως ο σκόρερ Σακης Μουτεσιδης ειχε αδικηθεί παλαιότερα από την ομάδα.

ΑΠ.ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: (Π.Δημητριου)  Σαββίδης,  Δ. Τριανταφύλλου (32′ λ.τ. Μουτεσίδης), Τσαούσης, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Δέντσας, Λιάρας, Β. Καρυοφύλλης, Ζυγκερίδης (87′ Καριοφυλλης), Οκάν (82′ Τακας), Λαζαρίδης (74′ Κεχαγιάς).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Σ.Αναστασιαδης) Στεφανιδης, Καστριτσεας, Βαρδακωστας (76′ Βλαχόπουλος), Μπαρδας, Αποστολόπουλος, Ζιωγας (56′ Παπαδόπουλος), Αναστασόπουλος, Παπαβασιλειου (64′ Πετρου) Πουφλης, Κονταξής (86′ Βουδουριδης), Ομποσου.

Διαιτητης: Βουρνελης (Μακεδονίας).