ΦΙΛΙΚΟ: Καβάλα-Πανσερραϊκός 1-1

Στο τρίτο φιλικό που έδωσε ο Πανσερραϊκός μπορεί να μην κέρδισε στην Καβάλα, αλλά δεν έχασε και αναδείχτηκε ισόπαλος με 1-1 στο «Ανθή Καραγιάννη». Τα «λιοντάρια» προηγήθηκαν με 0-1 στο 9ο λεπτό μετά απο πέναλτι που κέρδισε ο Εμίλιο Φουρτάδο και το εκτέλεσε ο ίδιος. Η Καβάλα κέρδισε πέναλτι στο 43ο λεπτό, αλλά όπως και στο πρωτάθλημα πριν τρεις μήνες το έχασε, δράστης αυτή την φορά ο Παντελίδης, που έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν διπλό δοκάρι με τον Μπρατσιάνι, ενώ δύο λεπτά αργότερα έφτασε στην ισοφάριση με τον Παντελίδη. Το 1-1 ήταν το τελικό σκορ, αφού και οι δύο ομάδες έκαναν πολλές αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Ανδρούτσος, Στεργιανός, Βοσκόπουλος, Ιωαννίδης, Σιάκκας, Μπαλού, Περπερίδης, Ντα Κόστα, Μπεριάν, Ατματσίδης, Φουρτάδο. Έπαιξαν και οι Μέλκας, Κοσμίδης, Βιτλής, Κουκόλης, Καψάλης, Τσιμίκας, Ανδρέου, Προβατίδης, Μπονέρης, Ρούτσης, Παπαστεργίου.