ΕΠΣΣ: Πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας

Μεγάλη πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Ελλάδας πήρε η ομάδα Νέων της ΕΠΣ Σερρών που επικράτησε με σκορ 0-2 της αντίστοιχης ΕΠΣ Μακεδονίας στο ουδέτερο γήπεδο του Κιλκίς.

Διαβάστε και τα άλλα άρθρα του FONH.GR

Οι παίκτες του Σάκη Τερζή ήταν καλύτεροι και πήραν τη νίκη. Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Θρασύβουλος Σοφιανός (παίκτης ΠΟΣ 2000) που πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας στο 8ο λεπτό και στην επανάληψη με πέναλτι στο 64ο λεπτό. Την επόμενη εβδομάδα θα γίνει η κλήρωση.

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (Δ.Καναράς): Λάμπρου (75’ Τσιτιρίδης), Κανέλλης (75’ Τρέμμας), Χρυσόπουλος, Βασιλάκης, Αδέμης (75’ Κεραμίτσης), Χατζόπουλος (41’ Χατζηστραβός), Πάγιος, Μανωλιούδης, Κίζυλης, Γραμματικόπουλος, Μηνάς (34’ Νακόπουλος).

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ (Σάκης Τερζής): Κουγιουμτζόπουλος, Φάκης, Βεντούζης, Αδαμίδης, Κρουστάλλης, Θεοχαρίδης (50’ Ταλίπ), Ζιάκας (59’ Αρναούτογλου), Πούλιος (59’ Καρατλίδης), Τριανταφύλλου (50’ Μασκανάκης), Γκουτίδης, Σοφιανός (76’ Τσιφούτης).