«Τεσσάρα» κορυφής για Παραλίμνιο (HIGHLIGHTS)

Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα του Απόλλωνα Παραλιμνίου που κέρδισε άνετα στο γήπεδο του την Δόξα Προσκυνητών με 4-0 και παρέμεινε μόνος στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα στο πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής.

Στο 24ο λεπτό ο Ματίγια Τάντιτς άνοιξε το σκορ και έκανε το 1-0 για το Παραλίμνιο. Τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης πέτυχε και δεύτερο γκολ και έκανε το 2-0 με σουτ. Στο 44ο λεπτό ήταν η σειρά του Παναγιώτη Ναλμπάντη να σκοράρει και να κάνει το 3-0 για το Παραλίμνιο. Στο 78ο λεπτό ο Δημήτρης Γαϊδαρτζής με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Στο 82ο λεπτό βγήκε με πρόβλημα τραυματισμού ο Κώστας Μερεσιώτης και η ομάδα έπαιζε με 10 παίκτες, αφού έγιναν όλες οι αλλαγές. Το τέλος του αγώνα βρήκε τους παίκτες του Παύλου Δημητρίου να πανηγυρίζουν τη νίκη και να βρίσκονται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Δείτε παρακάτω τις καλύτερες φάσεις του αγώνα, μέσω του Kirkas tv.

-Στην Ηράκλεια η Καρπερή έσπασε το ρόδι και πήρε την πρώτη και ιστορική νίκη στο πρωτάθλημα Γ’Εθνικής, αφού κέρδισε με 1-0 τον Ορφέα Ξάνθης με γκολ του Άγγελου Κούτλα στο 63ο λεπτό.

Δείτε παρακάτω φωτό από τον αγώνα της Καρπερης με τον Ορφέα Ξάνθης, μέσω του Kirkas tv.

-Στην Κομοτηνή η Ελπίδα Σκουτάρεως πήρε σπουδαίο διπλό από το Σιδηροχώρι με 1-2. Ο Στεφανίδης στο 16ο λεπτό και ο Παπαβασιλείου στο 63ο λεπτό πέτυχαν τα γκολ, προσωρινά ισοφάρισε ο Μαυράκης στο 33ο λεπτό. 69 φίλαθλοι ταξίδεψαν μαζί με την ομάδα. Δείτε φωτό από το ματς.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Π. Δημητρίου): Γουναρίδης, Πολυζωίδης (46’ Λιάρας), Τάκας, Κουτζαβασίλης, Δέντσας, Μερεσιώτης, Μουτεσίδης, Ρούμπος (65’ Τριανταφύλλου), Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης (60΄ Στεργίου), Τάντιτς (71’ Τσιαούσης).

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ (Ν. Μπαχαρίδης): Πέρτσας, Φαρμάκης, Σιδηρόπουλος, Ζουπιάδης (60’ Μόσχος), Ιωαννίδης, Γιαννακίδης (46’ Κρεμμυδάς), Χακάν (46’ Γαβριήλ), Τρίχας, Σιχλιμοίρης, Βάσκος, Δραγανίδης.

Διαιτητής: Μαυρίδης (ΕΠΣ Πέλλας).