ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ: Ήττα από την Ξάνθη (3-2) σε φιλικο

Την ήττα με 3-2 γνώρισε ο Πανσερραικος από την ομάδα της Ξάνθης στο βοηθητικό γήπεδο των Πηγαδιών στην Ξανθη, στο πλαίσιο της προετοιμασίας. Οι κόκκινοι προηγήθηκαν με τον Σάκη Κανουλα με 0-1 στο 31ο λεπτό του αγώνα. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Ράνο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 37ο λεπτο, πέναλτι που κέρδισε ο ιδιος.  Στην επανάληψη στο πρώτο λεπτό η Ξάνθη πήρε προβάδισμα στο σκορ με 2-1 με τον Τριαδη να χτίζεται σκορερ. Ο ίδιος παίκτης έκανε στο 80ο λεπτό το 3-1. Ο Γιώργος Κάκκο πέτυχε στο 83ο λεπτό το δεύτερο γκολ της ομαδας και μείωσε σε 3-2 που ήταν και το τελικό σκορ. Την Κυριακή ο Πανσερραικος θα πάρει τους βαθμους στα χαρτιά από τον Πανθρακικό άνευ αγώνα (0-3) και θα πάει στους 37 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Στέφανος Κουμπαράκης με βοηθούς τους κ.κ. Οτουζμπίρ – Κηλικιώτη ενώ 4ος διαιτητής ήταν ο Παναγιώτης Τσοπουλίδης.

Ξάνθη Α.Ο (Ραζβάν Λουτσέσκου): Δεμένικος, Σβάρνας, Μεχία, Καμαρά, Συλλά, Παπαγεωργίου, Χατζητερζόγλου, Ράνος, Μελισσόπουλος, Τριάδης, Ορφανίδης Π. Έπαιξαν και οι Παπαστεριανός, Τζελέπης, Κώστας και Κολλαράς.

Πανσερραϊκός (Παναγιώτης Διλμπέρης): Μέλκας, Φουσου Λάντο, Ντοραγκι, Βοσκόπουλος, Γαβριηλίδης, Ιωαννίδης, Κάκκο, Κανουλας, Παπατζίκος, Σιάκκας, Τσιμίκας. Έπαιξαν και οι: Κασίμης, Τάντιτς, Κτιστόπουλος, Λατινόπουλος, Παναγιωτίδης, Πόζογλου, Τσούτσης, Γιαξής,Ταχματζίδης, Άντριτς.