Ο Μεγας Αλεξ. Καρπερης πρωταθλητής ΕΠΣΣ (φωτό-video)

Ο Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής είναι ο πρωταθλητής της ΕΠΣ Σερρών και πανηγυρίζει την άνοδο στην Γ’Εθνική, μετά τη νίκη του στο Σιδηρόκαστρο του τοπικού Εθνικού με 0-1. Δειτε το video μεσω του Kirkas tv με το γκολ και τις καλύτερες φασεις. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Μπάρδας στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης. Σε ένα κατάμεστο γήπεδο με πάνω από 1500 άτομα και η πρόκριση κρίθηκε στο τελευταίο ματς των play-off της Επίλεκτης κατηγορίας. Στην Γ’ Εθνική θα βρει τον Απόλλωνα Παραλιμνίου και την Ελπίδα Σκουτάρεως τη νέα χρονιά. Πρώτη θέση και 30 βαθμούς για την Καρπερή, 27 το Σιδηρόκαστρο, 26 βαθμούς το Σκουταρι στην τελική βαθμολογία των play-off της Επίλεκτης κατηγορίας.

Στο 3ο λεπτό ο Κυριακίδης έκανε το σουτ η μπάλα άουτ. Πέντε λεπτά αργότερα ο Τσεμπερίδης σούταρε, ο Γαβριηλίδης μπλόκαρε. Στο 33ο λεπτό, ο Τσεμπερίδης εκτέλεσε το κόρνερ ο Καρυπίδης πήρε την κεφαλιά, ο Γαβριηλίδης μπλόκαρε την μπάλα. Στο ματς υπήρχε πάθος και ένταση.
Στην επανάληψη, στο 58ο λεπτό ο Μπάρδας πέτυχε το γκολ και άνοιξε το σκορ. Ο Βλάχος εκτέλεσε το φάουλ, ο Πολυζωίδης πήρε την κεφαλιά και ο Μπάρδας από κοντά με σουτ έκανε το 0-1. Στο 68ο λεπτό, ο Τσεμπρίδης εκτέλεσε το φάουλ η μπάλα στο τείχος, ο Σπανίδης το σουτ ο Γαβριηλίδης και πάλι ήταν εκεί. Στο 81ο λεπτό ο Τσεμπερίδης έκανε το φάουλ, ο Λεωνίδας πήρε την κεφαλιά η μπάλα άουτ. Τελευταία φάση στο 83ο λεπτό ο Σιάμης το μακρινό σουτ η μπάλα άουτ. Το τέλος του αγώνα βρήκε την Καρπερή να παίρνει το πρωτάθλημα.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ (Σ. Καρυπίδης): Κασάπης, Τσεμεκίδης, Πετρίδης (78′ λ.τ. Σαμαράς), Καρυπίδης, Σπανίδης, Αϊβατζίδης (71′ Σιάμης), Μπίντσης, Τσιντσάρης (71′ Ιωαννίδης), Λεωνίδας, Τσεμπερίδης, Κυριακίδης.

ΜΕΓ.ΑΛ.ΚΑΡΠΕΡΗΣ (Γ. Παπαδόπουλος): Γαβριηλίδης, Παπανικολάου, Γκάλιος, Πολυζωίδης, Νικολίτσας, Θυμιατής, Μαυρουδής (88′ Σκούρτης), Μπάρδας, Γεράκης, Βλάχος (93′ Γκλαβίνης), Εμμανουήλ (84′ Δάλλας).

Διαιτητής: Γ.Παπουτσής.