Μπαράζ ανόδου: NΠΣ Βόλος-Απόλλων Παραλιμνίου 1-0 (video)

Δείτε πάνω μέσω του volos-live.gr όλο τον αγώνα.

Με ήττα με 1-0 στον Βόλο από την ομάδα του Νέου Ποδοσφαιρκού συλλόγου ξεκίνησε τους αγώνες μπαράζ ανόδου ο Απόλλωνας Παραλιμνίου. Οι παίκτες του Παύλου Δημητρίου προσπάθησαν για το θετικό αποτέλεσμα, αλλά δεν τα κατάφεραν. Στο 5ο λεπτό ο Μελισσόπουλος πήρε την κεφαλιά, ο γκολκίπερ Γουναρίδης μπλόκαρε την μπάλα. Στο 13ο λεπτό εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία, ο Γουναρίδης έγκαιρα πέφτει στην γωνία του και διώχνει την μπάλα. Στο 29ο λεπτό σέντρα του Καμπαγιέρο, ο Γκαλίτσιος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για να κάνει το 1-0 για την ομάδα του Βόλου. Στο 36ο λεπτό ο Πέντα κάνει ένα σουτ, ο Γουναρίδης μπλοκάρει την μπάλα. Και στο 39ο λεπτό ο Μάντζης έδωσε για τον Πιατόπουλο, αυτός σούταρε και ο Γουναρίδης μπλόκαρε. Στην επανάληψη, στο 56ο λεπτό ο Μερεσιώτης στην πρώτη φάση για το Παραλίμνιο σούταρε, όμως η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς και πήγε κόρνερ. Σουτ του Μελισσόπουλου δύο λεπτά μετά. Στο 63ο λεπτό νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Μάντζη. Έπειτα ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και το Παραλίμνιο δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε την ομάδα του ΝΠΣ Βόλου να κερδίζει με 1-0.

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Χ. Φεράντο): Μπουργάνης, Ντεντάκης, Ουνγιαλίδης, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Δεμιρτζόγλου (70′ Ηλιόπουλος), Πέντα (85′ Πιαστόπουλος), Καμπαγιέρο, Μάντζης (74′ λ.τ. Ντόσης), Πίτου Γκαρσία, Μελισσόπουλος (67′ Μηλιώτης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Π. Δημητρίου): Γουναρίδης, Πολυζωΐδης, Τάκας, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Δέντσας, Τριανταφύλλου (67′ Μεταλλίδης), Λιάρας, Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης(88′ Κουλτσιάκης), Τσομαχασβίλι (69′ Τσαούσης).

Διαιτητής: Μιχαηλίδης, (ΕΠΣ Βοιωτίας).

φωτο πηγη: voloslive.gr