Μπαράζ ανόδου: Ηρακλής-Απ.Παραλιμνίου 1-0 (Highlights)

Πατήστε πάνω για να δείτε το video του αγώνα και το γκολ.

Δεύτερη ήττα για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου στα μπαράζ ανόδου στην Football League. Έχασε από τον Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο με 1-0 με γκολ ενός Σερραίου ποδοσφαιριστή του Χρήστου Ρόβα. Μόλις στο 4ο λεπτό οι κυανόλευκοι άνοιξαν το σκορ με τον Ρόβα και έκαναν ταο 1-0. Το Παραλίμνιο στάθηκε πολύ καλά και στην επανάληψη είχε δοκάρι με τον Μερεσιώτη σε κεφαλιά που έκανε. Στο 86ο λεπτό είχε και μεγάλη ευκαιρία με τον Δημήτρη Γαϊδαρτζή για να γίνει το 1-1. Το τέλος του αγώνα βρήκε τον Ηρακλή να κερδίζει με 1-0. Ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος. Στο άλλο ματς ο ΝΠΣ Βόλος κέρδισε με 2-0 τον Τηλυκράτη Λευκάδας.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σπ. Μπαξεβάνος): Βοσνιάδης(26′ λ.τ. Αμπάρης), Καραντασιάδης, Γιαννίτσης, Ρεβυθόπουλος, Κυριακίδης, Καζναφέρης, Παναγιωτούδης, Τάι(81′ Κωστούλας), Παπαδόπουλος, Πτηνόπουλος(60′ Αμαραντίδης), Ρόβας(86′ Κρυστάλλης)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  (Π. Δημητρίου): Γουναρίδης, Πολυζωΐδης, Τάκας, Λιάρας, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Τριανταφύλλου, Μουτεσίδης, Τάντιτς(84′ Ναλμπάντης), Μεταλλίδης(77′ Τσομαχασβίλι), Γαϊδαρτζής

Διαιτητής: Θεοδωρόπουλος Ν. (Φλώρινας).