Κύπελλο: Παναιτωλικός-Πανσερραϊκός 2-0

Την ήττα γνώρισε ο Πανσερραϊκός από τον Παναιτωλικό με 2-0 στο Αγρίνιο, για την 2η αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδος. Οι «κόκκινοι» δέχτηκαν δύο γκολ σε καθοριστικά σημεία του αγώνα, στην αρχή και στο τέλος και ηττήθηκαν για πρώτη φορά φέτος. Στο 3ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία σε εξ’ επαφής σουτ του Μαρκόφσκι η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 7ο λεπτό ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ και έκανε το 1-0 με σκόρερ τον Μάρκος Πάουλο. Πήρε την πάσα από τον Ρόσα και σούταρε από το ύψος του πέναλτι για να πάει η μπάλα στη γωνία του Ρίστιτς. Στο 24o λεπτό ο Κλέσιο έκανε το σουτ σε μια αντεπίθεση, η μπάλα πήγε πάνω από τα δοκάρια. Στο 29ο λεπτό ο Σιακκας έκανε ένα σουτ «άτσαλο» η μπάλα πέρασε άουτ. Ο Παναιτωλικός έχασε μια ευκαιρία με τον Μοράρ στην συνέχεια.

Στην επανάληψη, ο Γκέκας έκανε ένα σουτ από μακριά στο 54ο λεπτο, η μπάλα πέρασε άουτ. Δοκάρι οριζόντιο είχε στην συνέχεια ο Παναιτωλικός στο 62ο λεπτό με δράστη τον Ντίας. Στο 75ο λεπτό ο Γκούρτσας εκτέλεσε ένα φάουλ, έξω από την περιοχή, η μπάλα πήγε στην αγκαλιά του γκολκίπερ Τσενάμο. Και στο 84ο λεπτό, ο Μάρκο Μαρκόφσκι έκανε το 2-0 με κεφαλιά για τον Παναιτωλικό. Το τέλος του αγώνα βρήκε την ομάδα να χάνει με 2-0 στο Αγρίνιο.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: (Μ.Χαβος) Τσεναμο,  Μόρας, Μύγας(55′ Ντίαζ), Χαντακιας, Πάρρας, Πάουλο, Ροσα (46′ Μαζουρεκ), Μπεχαρανο (70′ Μπράβο), Κλεσιο, Μαρκοφσκι, Μοραρ.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Π.Αμανατιδης) Ριστιτς, Τσαμουρης, Βοσκόπουλος, Σιακκας, Ιωαννίδης (65′ Τζιτζικαλακης), Παπουτσογιαννοπουλος (66′ Φούσου Λάντο), Στέβιτς (53′ Τσελεπίδης), Ρουτσης, Γκεκας, Δουμτσιος, Γκουρτσας.

Διαιτητής: Κορδολαιμης (Αθηνών).

Στο άλλο ματς του ομίλου Εργοτέλης-Ξανθη 2-4.

Δειτε φωτό από τον σύνδεσμο φιλάθλων Πανσερραικου CHE GUEVARA CLUB λίγο πριν την σέντρα.