Κύπελλο: Ικαροι-Χολαργος 50-79

Την ήττα και τον αποκλεισμό από το Κύπελλο Ελλάδος  γνώρισε η ομάδα των Ικάρων από τον Χολαργό, στον αγώνα που έγινε στο κλειστό γυμναστήριο Σερρών.

Η ομάδα μετά από δύο προκρίσεις εντός έδρας στο Κύπελλο με Τιτάνες Παλαμά (81-90) και ΑΣΕ Δούκα (89-63) δεν συνεχίζει στον θεσμό και έχασε και την ευκαιρία να έρθει ο Ολυμπιακός εδώ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι κυανοκιτρινοι ξεκίνησαν καλα προηγήθηκαν με 28-21. Στο ημίχρονο του αγώνα το σκορ ήταν 34-32. Ντέρμπι το ματς στην συνέχεια με τους Αθηναίους να προηγούνται με 43-46 στα 5 λεπτά από το ξεκίνημα. Μάλιστα η ομάδα βρέθηκε να χάνει με 44-61 στο τέλος του τρίτου δεκάλεπτου. Τελικά στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα έμεινε από δυνάμεις και πέτυχε 6 πόντους για να ηττηθεί με 50-79.

Δεκάλεπτα: 16-15, 34-32, 44-61, 50-79
Διαιτητές : Σιμητόπουλος – Τσιρτσιμάλης

ΙΚΑΡΟΙ (Στ.Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης 1, Γεωργιανός 3, Γρίψιος 15 (3), Τράκας 8 (2), Θολιώτης 6 (2), Γκούτζιας 1, Γκάτζιας 9, Φώτογλου 7 (1).

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Στ.Κουφός):Τζακόπουλος 5 (1), Τσιλούλης 10 (3), Παπανικολάου 8, Κόκκαλης 5, Παπαντωνάκος 8 (2), Μοτσενίγος 15 (2), Κομποδιέτας 13 (2), Τσάμης 15, Καφαντάρης.