Κυπελλο: Πανσερραϊκός-Εργοτελης 2-0

Με πολύ καλή εμφάνιση τηρουμένων των αναλογιών και όσα προηγήθηκαν, ο Πανσερραϊκός επικράτησε με 2-0 του Εργοτέλη, στο δημοτικό γήπεδο Σερρών για το Κύπελλο Ελλάδος. Πρωτο τρίποντο στον θεσμό στον όμιλο του.  Λίγος κόσμος στο γήπεδο αλλά αυτοί που βρέθηκαν υποστήριξαν με πάθος  η την ομαδα. Ντεμπούτο για τον νέο προπονητή Περικλή Αμανατίδη στην τεχνική ηγεσία των λιονταριών. Αφόρητη ζέστη στο γήπεδο, απέτρεψε το καλό θέαμα. Στο 36ο λεπτό ο Στέλιος Ποζογλου με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ και έκανε το 1-0. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ για τους κόκκινους στη σεζόν, αφού δεν είχαν σκοράρει στα φιλικά. Στο φάουλ πριν ο Εργοτέλης έμεινε με 10 παίκτες λόγω της αποβολής με κόκκινη κάρτα του Πατα. Στην επανάληψη, οι κόκκινοι μπήκαν με γκολ όταν ο Δημήτρης Γκουρτσας ανετράπη και κέρδισε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο ίδιος και έκανε το 2-0. Στο 80ο λεπτό, ο Πανσερραϊκός έμεινε και αυτός με δέκα παικτες λόγω της αποβολής του Τσιμικα με κόκκινη κάρτα. Το τέλος του αγώνα βρήκε την ομάδα να παίρνει τη νίκη. Την Παρασκευήο η ομαδα θα μεταβεί στον Βώλακα για προετοιμασία και θα παραμείνει 7 ημέρες. Στο άλλο ματς του ομίλου Ξανθη-Παναιτωλικος 2-0.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Π.Αμανατιδης) Ριστιτς, Τσελεπίδης (65′ Σιάκκας), Βοσκόπουλος, Ιωαννίδης, Στέβιτς, Τσιμίκας, Τσαμούρης,  Πόζογλου, Γκέκας (61′ Παπουτσογιαννόπουλος), Ρούτσης (74′ Τζιτζικαλάκης), Γκούρτσας.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: (Τ. Γκωνιας): Λαδάς, Λαμπάκης, Κάιπερς, Βογιατζής, Μπάτζιος, Μπούζας (67′ Μαζουλουξής), Μπουρσέλης (81′ Ροβίθης), Μπουτσάκης (85′ Ιατρούδης), Πάτας, Σταματάκος, Σταμόπουλος

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας).