ΕΠΙΛΕΚΤΗ: Οι κληρώσεις των Play-Off και Play-Out

Η κλήρωση των play-offs και των play out της Επίλεκτης κατηγορίας της ΕΠΣ Σερρών για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018, πραγματοποιήθηκε την Τρίτη (20.00) στα γραφεία της ΕΠΣ Σερρών με παρόντες όλους τους εκπροσώπους των ομάδων που συμμετέχουν στην διοργάνωση. Όπως είναι γνωστό οι έξι ομάδες που θα πρωταγωνιστήσουν είναι το ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ, ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ, Ν.ΣΟΥΛΙ, ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ, Ν.ΣΚΟΠΟΣ και ΧΡΥΣΟ , θα διεκδικήσουν την κατάκτηση του πρωταθλήματος για την άνοδο στην Γ΄ Εθνική κατηγορία.
Οι αγώνες των play-offs θα ξεκινήσουν το επόμενο Σαββατοκύριακο, 3 και 4 Μαρτίου.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ PLAY-OFFS

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ
ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ-ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ
Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ-ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ-Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ
Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ-Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ
ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ-ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ
ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ-ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ
ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ-Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ
ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ…..5 Βαθμοί
ΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ………………..3
Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ………………………….1
ΔΟΞΑ ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ…………….0
ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ…………………….0
ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ…………………………….0

Οι ομάδες που θα πρωταγωνιστήσουν στα play out Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΝΑ, ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ, ΑΟ ΨΩΜΟΤΟΠΙΟΥ, ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΕΙΜΑΡΡΟΥ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ Ο ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ που έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα θα διεκδικήσουν την παραμονή τους στην επίλεκτη κατηγορία.Στην ουσία θα υποβιβαστεί μόνο μιας ομάδα από την στιγμή που ο ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ έχει αποχωρίσει από το πρωτάθλημα.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ PLAY OUT

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΨΩΜΟΤΟΠΙ
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΨΩΜΟΤΟΠΙ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΨΩΜΟΤΟΠΙ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΡΟΔΟΠΟΛΗ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ-ΨΩΜΟΤΟΠΙ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΨΩΜΟΤΟΠΙ
ΛΕΥΚΩΝΑΣ-ΡΟΔΟΠΟΛΗ
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ-Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΕΙΜΑΡΡΟΥ……………………………14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΝΑ………………………..12
Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ………………………………………..10
Α.Ο. ΨΩΜΟΤΟΠΙΟΥ………………………………….8
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ…………………….5
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ (παραίτηση)..0

Πηγη: www.serresmegasport gr