Γ’ Εθνικη: Παραλίμνιο για Football League (Highlights)

Δείτε παραπάνω τις καλύτερες φάσεις του αγώνα του Παραλιμνιου μέσω του Kirkas tv.

Ο Απόλλωνας Παραλιμνίου συνεχίζει την τρελή του κούρσα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στην Football League. Στην αγωνιστική που έγινε το Σάββατο κέρδισε στο γήπεδο του με 2-1 το Νέστο Χρυσούπολης και μαλιστα με ανατροπή. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Σάκης Μουτεσίδης ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της αναμέτρησης στο 79ο λεπτό και στο 88,ο λεπτό. Αντίθετα, στο Διδυμότειχο η Ελπίδα Σκουταρεως αναδείχτηκε ισόπαλη με 2-2 και έχασε έδαφος. Δύο φορές προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι και δύο φορες ισοφάρισε το Σκουταρι με τον Παναγιωτίδη και Κασμεριδη. Ήττα με 4-0 δέχτηκε ο ουραγός Μέγας Αλέξανδρος Καρπερης από τον Άρη Αβατου στην Ξάνθη. Κέρδισε και η Καβαλα την Δόξα Προσκυνητών εκτός εδρας.