Γ’ Εθνική: 4-2 το Παραλίμνιο-Χρυσοστομίδης στο Σκούταρι (Highlights)

Τέσσερις στροφές απομένουν μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος και το ενδιαφέρον φουντώνει για την κορυφή στο πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής.

Πατήστε εδώ για να δείτε την εκπομπή-αφιερωμα από τον Πεστροφογεννητικο Σταθμό Αγκίστρου

Δείτε μέσω του Kirkas tv τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ στον αγώνα του Παραλιμνιου.

Στον Απόλλων Παραλιμνίου η ομάδα κέρδισε το Σάββατο με 4-2 τον Ορφέα Ξάνθης στο γήπεδο του Παραλιμνίου, χωρίς να συναντήσει προβλήματα και έφτασε τους 45 βαθμούς στην πρώτη θέση. Στο 10ο λεπτό ο Φιλέντας άνοιξε το σκορ και έκανε το 1-0. Τρια λεπτά αργότερα ο Ναλμπάντης διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Στην επανάληψη ο Δημήτρης Γαιδαρτζής πέτυχε δύο τέρματα στο 61ο λεπτό και στο 71ο λεπτό. Τα γκολ των Ξανθιωτών πέτυχαν οι Μπουταγκίδης και Ζιγκολάρης.

Μετά την απομάκρυνση του προπονητή Απόστολου Στύλλου, ο Μπάμπης Χρυσοστομιδης είναι ο νέος προπονητής της ομάδας για τα 4 τελευταία ματς.
Στο αγωνιστικό η ομάδα της Ελπίς Σκουτάρεως φιλοξενείται στο Οφρύνιο από τον τοπικό Αετό την Κυριακή. Ρέφερι του αγώνα ο κ. Σιδηρόπουλος Έβρου.

Τέλος η Καρπερή θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Σιδηροχωρίου εκτός έδρας την Κυριακή στις 15.00. Ο Τσοπουλίδης Ξάνθης ο διαιτητής της αναμέτρησης.