Γ’ Εθνική: Μόνος πρώτος ο Απόλλωνας Παραλιμνίου (video)

Το 2χ2 στο πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής και χωρίς να δεχτεί ακόμα γκολ έκανε ο Απόλλωνας Παραλιμνίου, που κέρδισε το ντέρμπι με την Καβάλα με 2-0 στην έδρα του και βρίσκεται μόνος στην πρώτη θέση.

Μια σημαντική νίκη για το συγκρότημα του Παύλου  Δημητριου. Ο Τάκας είχε δοκάρι στο 25ο λεπτό για τους γηπεδούχους. Στο 73ο λεπτό ο Δημήτρης Γαϊδαρτζής (4ο γκολ συνολικα σε 2 ματς) έκανε το 1-0 με σουτ για το Παραλίμνιο ανοίγοντας το σκορ. Στο 85ο λεπτό ο Ματίας Τάντιτς έκανε το 2-0 και αυτό ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Π.Δημητρίου): Σαββίδης, Πολυζωίδης, Τάκας, Κουτζαβασίλης, Δέντσας, Ρούμπος (61′ Λιαρας), Μουτεσίδης (82′ Φιλεντας), Μερεσιώτης, Γαϊδαρτζής (89′ Κουλτσιακης), Ναλμπάντης, Τσομαχασβίλι (46′ Τάντιτς)

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ (Κ. Ανυφαντάκης): Δήμιζας, Γιαλαμούδης, Σέχου (82′ Ντουρτμες), Παπαστεριανός, Αλιατίδης (67′ Αδαμάκης), Λυμπεράκης, Ψάλτης, Παπαδόπουλος, Κεϊτά, Θωμαΐδης (70′ Μπλιος) Βαλαβανόπουλος.

Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας).

Δείτε παρακάτω τις φάσεις και τα γκολ του αγώνα μέσω του Kirkas tv.

Έσπασαν καρδιές στην Ξάνθη με την Ελπίς Σκουτάρεως να ισοφαρίζει στο 90ο λεπτό με τον Κεχαγιά τον Άρη Αβάτου και να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας στο τελικό 1-1. Ένα λεπτό πριν οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με φαουλ με 1-0. Πρώτη απώλεια για το συγκρότημα που προπονεί ο Απόστολος Στύλος που είχε και δύο τραυματισμούς τους Νιρλα και Νικολίτσα.

Στην Χρυσούπολη της Καβάλας, ο Today’s Μεγ.Αλ.Καρπερής γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον τοπικό Νέστο. Πρώτη ήττα για τη νεοφώτιστη ομάδα.

Διαβάστε παρακάτω τα αποτελέσματα και την βαθμολογία της 2ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική.

Φωτο-Πηγή: Παρατηρητης Θράκης, Ελπίς Σκουτάρεως facebook.