Γ’ Εθνική: Πανσερραϊκός-Ασπίδα Ξάνθης 4-1 (Highlights)

Πατήστε πάνω στο video για να δείτε φάσεις και γκολ μέσω του Kirkas tv.

Ο Πανσερραϊκός κέρδισε άνετα εντός έδρας και την Ασπίδα Ξάνθης με 4-1 και έκανε το 3χ3 παραμένοντας στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Τα γκολ πέτυχαν οι Τζωρτζ Ομποσου από το 18ο λεπτό και Στέφανου Πέτρου στο 29ο λεπτό και δυο γκολ απο τον Γιώργο Παπαβασιλείου. Τρία δοκάρια είχε η ομάδα και φάσεις για να διευρύνει το σκορ.

Σε άλλο άρθρο του FONH.GR διαβαστε για τη νίκη Ικάρων  στο μπασκετ

Ο Πανσερραϊκός συμμετεχει σε εκδήλωση κατά του ρατσισμου, ενώ υπάρχει και πανο στην θύρα 5 από τους CHE Guevara Club.

Μόλις στο 1ο λεπτό τραυματίστηκε ο τερματοφύλακας της Ασπίδας Χατζηγεωργίου και αντικαταστάθηκε από τον Κασαμπαλη. Στο 7ο λεπτό σέντρα του Παπαβασιλείου ο Ομποσου δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα. Στο 18ο λεπτό ο Παπαβασιλείου έδωσε για τον Ομποσου και με πλασέ έκανε το 1-0 για τα λιοντάρια. Στο 26ο λεπτό κεφαλιά του Παπαβασιλείου η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 29ο λεπτό ο Στέφανος Πέτρου με κεφαλιά πέτυχε το γκολ, μετά την σέντρα του Πουφλη και 2-0. 4ο γκολ για τον Πέτρου στο πρωτάθλημα. Τρίτος τραυματισμός για την Ασπίς Χατζηγεωργίου, Σαμαράς, Κοντογιαννίδης.

Στο 45ο λεπτό ο Αποστολόπουλος έβγαλε την σέντρα, ο Ομποσου άφησε και ο Γιώργος Παπαβασιλείου έκανε με πλασέ το 3-0. Ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι ένα λεπτό μετά.

Στο πρώτο λεπτό της επανάληψης ο Θεοφυλακης με κεφαλιά μείωσε σε 3-1.

Ένα σουτ του Ομποσου πέρασε άουτ. Δύο καλές φάσεις στην συνέχεια από Πούφλη και Πέτρου.

Ο ίδιος παίκτης ο Ομπόσου είχε και δοκάρι με τον Ομποσου σε σουτ που έκανε, δεύτερο δοκάρι για την ομάδα των κόκκινων στο ματς. Ωραία προσπάθεια του Παπαβασιλείου, έπαιξε το 1-2 με τον Πουφλη και με σουτ έκανε το 4-1. Μόλις μπήκε ο Παπαδόπουλος σουταρε, πήγε στο οριζόντιο δοκάρι, 3ο στον αγώνα. Κοντά στο 5-1 η ομάδα με τον Παπαβασιλείου που καθυστέρησε.Τελικό αποτέλεσμα 4-1. Την επόμενη αγωνιστική Καβάλα-Πανσερραϊκός.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Σ.Αναστασιαδης) Γιαννακιδης, Καστριτσεας, Αποστολοπουλoς, Κουτλας, Μπάρδας, Πουφλης (70′ Σαρεγκος), Πέτρου (Παπαδόπουλος Ν.), Ζιώγας, Παπαβασιλείου, Βλαχόπουλος (65′ Βαρδακωστας) Ομποσου (80′ Μπομποτας).

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ: (Χ.Σαμαρας) Χατζηγεωργίου (1′ Κασαμπαλης) Σαμαράς (25′ Ντανμπαλης), Κοντογιαννίδης (47′ Παντεζιδης), Νικολούδης, Θεοφυλακης, Χριστοφορίδης, Σαββογλου, Ζώτος, Κασης, Παπαδόπουλος, Μπάρκαν (64′ Μαλαδενης).

Διαιτητης: Μπουτσικος (Μακεδονίας).