Γ’ Εθνική: Πανσερραϊκός-Κερ.Πέρνης 1-2 (Highlights)

Πατήστε πάνω στο video για να δείτε τις φάσεις και τα γκολ μέσω του Kirkas tv

Ήττα σοκ για τον Πανσερραϊκο απο τον Κεραυνό Πέρνης με 1-2 στο δημοτικό γήπεδο Σερρών. Μετά την Καβάλα (4-0) οι «κοκκινοι» χάνουν και από μια άλλη Καβαλιωτικη ομάδα δεύτερη σερί αγωνιστική. Έντονα παράπονα για την διαιτησία του Νίκου Μαροπουλου από την Ένωση Μακεδονίας, που αποσυντονισε τους παικτες.

Σε άλλο άρθρο του FONH.GR διαβάστε για τον νεκρό 82χρονο σε τροχαίο ατύχημα.

Πριν τον αγώνα, είδαμε ότι νερό υπάρχει άφθονο.

Λίγος κόσμος σχετικά στο γήπεδο. Ντεμπούτο για Αναστασοπουλο, Κονταξή, Μορφακη, Κασσιμη για φέτος στο τέρμα για τον Πανσερραϊκό.

Στο 10ο λεπτό ο Πέτρου εκτέλεσε το κορνερ ο Αναστασόπουλος πήρε την κεφαλιά και ο γκολκίπερ Ρίζος την έστειλε κόρνερ. Πρώτη καλή στιγμή για τα λιοντάρια. Ωραία προσπάθεια στο 12ο λεπτό από τον Κονταξή, μπήκε στην περιοχή, αλλά δεν βρήκε στηρίγματα.

Ωραία ατομική ενέργεια στο 15ο λεπτο από τον Τζωρτζ Ομποσου που έκανε την τριπλα, έκανε το συρτό σουτ και 1-0 για τον Πανσερραϊκό. Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους,ο Ζιώγας έδιωξε ατσαλα,ο Λασπατζης πήρε την κεφαλιά η μπάλα πέρασε άουτ στο 23′. Ατομική προσπάθεια του Πετρου , απέφυγε από τα πλάγια τον Καλτσα, έκανε το σουτ, μπλόκαρεο Ρίζος.

Ξαφνικά ο διαιτητής Μαροπουλος ήθελε να γίνει πρωταγωνιστής, αφού χωρίς λόγο διέκοψε το ματς για λίγα λεπτά. Και στο 40ο λεπτό η σέντρα που έγινε ο Χατζηκυριακου, ο Γεωργιάδης με ανάποδο ψαλίδι έκανε το 1-2 για τον Κεραυνό Πέρνης ισοφαρίζοντας το ματς. Απίστευτη ευκαιρία στο τέλος για το 2-2, μπερδεύτηκαν Κονταξής, Παπαβασιλείου για το ποιος θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη, στο 54ο λεπτο ο Πουφλης έβγαλε την σέντρα, ο Πέτρου πήρε την κεφαλιά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 60ο λεπτό, σουτ του Πέτρου μπλόκαρε ο Ριζος. Νέο σουτ του Ομποσου χωρίς τύχη. Και σε μια αντεπίθεση στο 70ο λεπτό ο Χατζηκυριάκου έδωσε για τον Χαλπετη και με σουτ έκανε το 1-2 για την Καβαλιώτη ομάδα. Έπειτα χαμένη ευκατ για το 2-2 με τον Ομποσου. Εκτέλεση φάουλ του Αναστασόπουλου ο Ρίζος μπλόκαρε. Ο Πουφλης ζήτησε πέναλτι σε πέσιμο όμως ο διαιτητής έδειξε συνέχεια στο ματς. Το τέλος του αγώνα βρήκε τον Πανσερραϊκό να χάνει με 1-2.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κασιμης, Μπαρδας (84′ Αποστολόπουλος), Κονταξής, Καστριτσεας, Πουφλης, Πέτρου (Παπαδόπουλος Ν.), Ζιώγας (62′ Μορφακης), Παπαβασιλείου Αναστασόπουλος (90′ Βλαχόπουλος), Ομποσου.

ΚΕΡ. ΠΕΡΝΗΣ: Ρίζος, Μπάντανης (28′ Κωστόπουλος), Μπουλγκουρας, Λεγατος, Κάλτσας (46′ Σουρή Όγλου), Λασπατζης, Χατζηκυριάκου (76′ Τζιβανοπουλος) Τσακωνας, Γεωργιάδης, Χαριτιδης (62′ Χαλπετης), Μαρκάκης.

Διαιτητής: Μαροπουλος (Μακεδονίας).