Γ’ Εθνική: Μοιρασιά για Σκούταρι και Παραλίμνιο (HIGHLIGHTS)

Σε ένα γεμάτο παιχνίδι, Ελπίς Σκουτάρεως και Απόλλωνας Παραλιμνίου αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 2-2, στον τοπικό ντέρμπι που έγινε στο δημοτικό γήπεδο Σερρών, για το πρωτάθλημα Γ’Εθνικής. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0, ωστόσο μέχρι το τέλος του ημιχρόνου το Παραλίμνιο ισοφάρισε σε 2-2, που ήταν και το τελικό σκορ. Στο 10ο λεπτό φάουλ του Καπετάνου, ο Αλέξης Πασχαλούδης πήρε την κεφαλιά και έκανε το 1-0 για το Σκούταρι. Στο 18ο λεπτό ο Νέστωρας Στεφανίδης ανετράπη από τον Κώστα Μερεσιώτη. Ο παίκτης που κέρδισε το πέναλτι εύστοχα έκανε το 2-0 για την Ελπίδα. Στο 39ο λεπτό ο Ματίγια Τάντιτς ανετράπη από τον Κωφοκώτσιο και ο διαιτητής έδειξε την εσχάτη των ποινών. Ο Δημήτρης Γαϊδαρτζής έκανε εύστοχα από την άσπρη βούλα την μείωση του σκορ σε 2-1. Και στο 44ο λεπτό σε μια φάση διαρκείας, ο Τάσος Δέντσας έκανε το 2-2 με σουτ για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου. Στο δεύτερο μέρος χάθηκαν ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, στο 57ο λεπτό ο Τάντιτς είχε δοκάρι, το σκορ όμως δεν άλλαξε.

Στο άλλο παιχνίδι, ο Μεγ.Αλ.Καρπερής ηττήθηκε στον Έβρο από την ΑΕ Διδυμοτείχου με 2-1. Το σκορ άνοιξε ο Σάκης Γκόγκας στο 4ο λεπτό με πέναλτι, όμως δύο γκολ του Αβογιάν έκαναν την ανατροπή στο 55ο λεπτό και στο 78ο λεπτό με πέναλτι το 2-1.

ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ (Α. Στύλος): Ταταρίδης, Γεωργιάδης Δ (47′ Σαϊνατούδης)., Γεωργιάδης Σ., Κωφοκώτσιος, Μουσικάκης, Πασχαλούδης (61′ Δαγκούλης),, Κεχαγιάς, Στεφανίδης, Καπετάνος, Ζυγκεριδης (67′ Παπαβασιλείου), Μίνγκας.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Π. Δημητρίου): Γουναρίδης, Πολυζωίδης (63′ Λιάρας), Τάκας, Κουτζαβασίλης, Δέντσας, Μερεσιώτης, Μουτεσίδης, Ρούμπος (71′ Στεργίου), Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης (67′ Τσομαχασβίλι), Τάντιτς.

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας).