Γ’ Εθνική: ΑΟ Καβάλα-Πανσερραϊκός 4-0 (Highlights)

Πατήστε πάνω στο video για να δείτε τις φάσεις και τα γκολ του ματς από το ENA Channel της Καβάλας.

Πρώτη ήταν και βαριά στην Καβάλα για τον Πανσερραϊκό με 4-0, στο ντέρμπι της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι έσπασαν και μια παράδοση 25ετιας που είχαν οι κόκκινοι σε όλες τις κατηγορίες στα μεταξύ τους ντέρμπι.

Το FΟNH.GR βρέθηκε στην Καβάλα και το γήπεδο «Άνθη Καραγιάννη» για την κάλυψη του αγώνα. Κάτω φωτό απο την όμορφη πόλη της Καβάλας.

Πάμε γήπεδο…Άνθη Καραγιαννη

Πάνω οι Σερραιοι δημοσιογραφοι Βασίλης Αναστασιάδης και Βασίλης Πολίτης στα δημοσιογραφικά θεωρεία.

Κάτω, ο έφορος του ΜΓΣ Πανσερραϊκος Νίκος Κατσαβάκης στα δημοσιογραφικά θεωρεία, μαζί με τον νομικό σύμβουλο Στέλιο Γαλάνη.

Πάνω στη φωτογραφία οι οργανωμένοι οπαδοί του Πανσερραϊκού στο πέταλο.

Στο 15ο λεπτο ο Κροατης Σωεν Γιαντσινοβιτς με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0 για την Καβάλα, ανοίγοντας το σκορ. Στο 23ο λεπτό η Καβάλα κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Ζερη από τον Καστριτσεα. Ο Γρηγορης Παπαδόπουλος εκτελεσε ευστοχα και έκανε το 2-0. Στο 30ο λεπτό ένα σουτ από τον Παπαβασιλείου, ψηλά διαγώνια σουτ. Στο 42ο λεπτό ο Πέτρου εκτέλεσε το κόρνερ, ο Καστριτσεας πήρε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε λίγο έξω από την εστια του Δημιζα.

Στην επανάληψη στο 50ο λεπτό η Καβάλα κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Ζιώγα μέσα στην περιοχή. Και πάλι ο Παπαδόπουλος εκτελεσε ευστοχα και έκανε το 3-0 για την ομάδα του. Στο επόμενο λεπτό έγινε μια σέντρα ο Αποστολόπουλος πρέπει να την βρήκε και κατέληξε στα δίχτυα για το 4-0. Παρά το βαρύ σκορ φίλαθλοι του Πανσερραϊκού από το CHE GUEVARA CLUB δεν σταμάτησαν να φωνάζουν για την ομάδα.  Τέλος αγώνα 4-0. Και οι παίκτες πήγαν στους φίλους μετά το ματς.

ΣΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ:
« Συγχαρητήρια στην ομάδα της Καβάλας και στον κόουτς. Είχε μια πολύ καλή εμφάνιση σήμερα και είχε μια δίκαιη νίκη. Βέβαια θα σταθώ λίγο στον διαιτητή ο οποίος βοήθησε κατά την άποψη μου με δυο αμφισβητούμενα πέναλτι να απλοποιήσει τα πράγματα. Σίγουρα η Καβάλα δε χρειαζότανε τη βοήθεια αυτού του ανθρώπου για να κερδίσει. Εχει πολύ καλή ομάδα και δίκαια κέρδισε. Εμείς δεν ήμασταν σε καλή μέρα και ίσως ακόμη δεν είμαστε έτοιμοι να παίξουμε σε παιχνίδια αυτού του επιπέδου τα οποία έχουνε μεγάλο βαθμό δυσκολίας και μάλιστα με μια Καβάλα η οποία προερχόταν από δυο άτυχα αποτελέσματα. Ηταν επιτακτική η νίκη για την Καβάλα. Εχω εμπιστοσύνη στα δικά μας τα παιδιά. Νομίζω ότι δεν ήμασταν σε καλή μέρα ενώ στράβωσε η ιστορία μ ε τα πέναλτι. Δεν πρέπει να απογοητευτούμε, πρέπει να δούμε το ματς της Κυριακής. Θα πρέπει να ανασυνταχτούμε γρήγορα, να βρούμε την αισιοδοξία μας και το θάρρος που είχαμε πριν αυτό το παιχνίδι. Πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά».

ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ: (Π.Δερμιτζακης) Δημιζας, Ζερης (56′ Κερθυ), Λυμπεράκης, Κασμεριδης, Γιαντσινοβιτς, Τουμανιδης, Γαβριηλίδης, Παπαδόπουλος, Ψάλτης (76′ Μόλις), Γεμιστός, Τσουτσης (33′ Μπαρεττας).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Σ.Αναστασιαδης) Γιαννακιδης, Μπάρδας, Αποστολόπουλος (56′ Νεδος), Καστριτσεας, Πέτρου, Ζιώγας, Πουφλης (59′ Παπαδόπουλος), Κουτλας, Παπαβασιλείου (81′ Βουδουριδης), Βλαχόπουλος (57′ Βαρδακωστας), Ομποσου.

Διαιτητής: Μαλουτας (Ημαθίας).