Γ’ Εθνική: Η μοναξιά της κορυφής για Ικάρους

Διπλό ανόδου πήραν οι Ίκαροι που κέρδισαν με 65-71 της ΑΕ Κομοτηνής εκτός εδρας και σε συνδυασμό με την ήττα του Παναθλητικού από τον Ζέφυρο η κυανοκίτρινοι απολαμβάνουν την μοναξιά της κορυφής στη Γ’ Εθνική. 12-1 για το συγκρότημα του Στέργιου Ποργιόπουλου στο πρωτάθλημα. Στον αγώνα πρώτος σκόρερ ήταν ο Γρίψιος με 20 πόντους, ακολούθησε ο Γκούτζιας με 17 πόντους και ο Τράκας με 16 πόντους. 16-15 το πρώτο δεκάλεπτο, 30-32 έκλεισε το ημίχρονο με μπροστά τους Ικάρους. Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι έκλεισαν το δεκάλεπτο προηγούμενοι με 51-47 και μέχρι το τέλος η νίκη ήταν στους Ικάρους με 65-71. Μάλιστα με το τέλος του πρώτου γύρου οι Ίκαροι αναδείχτηκαν και πρωταθλητές χειμώνα. Διοίκηση, παίκτες και τεχνική ηγεσία γιόρτασαν την επιτυχία τους αυτή σε κεντρικό ψητοπωλείο στις Σέρρες. Αντίθετα, έχασε ο Ορφέας Ν.Σκοπου από τon ΓΑΣ Κομοτηνής εντός έδρας με 65-67.