Γ’ Εθνική: Ασταμάτητο το Παραλίμνιο (Highlights)

Με χρυσό σκόρερ τον Γιάννη Ναλμπαντη στο 48ο λεπτό ο Απόλλωνας Παραλιμνίου κερδισε τον Αετό Οφρυνιου με 1-0 στο γήπεδο του Παραλιμνιου. Η ομάδα του Παύλου Δημητρίου παρέμεινε στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής. Δείτε παραπάνω μέσω του Kirkas tv τις καλύτερες φάσεις και το μοναδικό γκολ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ  (Π.Δημητρίου): Γουναρίδης, Πολυζωίδης (55  Ρούμπος), Τάκας, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Δέντσας (82 Λαβίδας), Τριανταφύλλου, Λιάρας, Γαϊδαρτζής, Τάντιτς (92  Τσαούσης), Ναλμπάντης(89  Φιλέντας).

ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ  (Δ.Σίτσας): Τοπαλίδης, Ζαρωτιάδης, Παυλίδης, Κωνσταντινίδης, Καραγιαννίδης(86  Σαββατιανός), Μαυρομμάτης, Έλεζι, Δουμάνης, Ευκαρπίδης (58 Δούμπλατζης), Τζαμπέγια Φ., Τζαμπέγια Γ.

Το «μπαμ» της αγωνιστικής έκανε η Ελπίδα Σκουταρεως που κέρδισε στην Καβάλα με 0-2. Ο Κεχαγιάς άνοιξε το σκορ με 0-1 στο 5ο λεπτό και στο 80ο λεπτό με τον Γεράκη έκανε το 0-2. Η Καβάλα έχασε πέναλτι που μπλοκαρε ο γκολκίπερ Ταταριδης. Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Αποστόλου Στύλου πέρασε στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος.

ΑΟ KΑΒΑΛΑΣ (Κ.Ανυφαντάκης): Δήμιζας, Αλιατίδης, Λυμπεράκης, Παπαστεριανός, Σέχου (60` Ηλιάδης) , Ψάλτης, Παπαδόπουλος, Ξόμπλιος (63` Μπλιός), Αδαμάκης (60` Ντουρτμές), Πάλλας (73` Θωμαίδης), Βαλαβανόπουλος.

ΕΛΠΙΔΑ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ (Α.Στύλος): Ταταρίδης, Γεωργιάδης, Σαϊνατούδης, Κασμερίδης, Μουσικάκης, Αγγελίδης, Ζυγκερίδης (55` Στεφανίδης), Δαγκούλης, Παναγιωτίδης (86` Ταχματζίδης), Κεχαγιάς(87` Καπετάνος), Παπαβασιλείου (53` Γεράκης).

Τέλος ο Μέγας Αλέξανδρος Καρπερης ηττήθηκε στην Ηράκλεια από τον Μέγα Αλέξανδρου Ξηροποτάμου με 1-3. Και σε συνδυασμό με τη νίκη του Σιδηροχωρίου με 1-0 κόντρα στην Δόξα Προσκυνητών, η Σερραικη ομάδα υποχώρησε στην τελευταία θέση.