Γ’ Εθνική: Απ.Παραλιμνιου-ΑΟ Καρδια 4-1

Επέστρεψε στις νίκες ο Απόλλωνας Παραλιμνίου και επικράτησε με το ευρύ σκορ 4-1 απέναντι στον ΑΟ Καρδίας, στον αγώνα που έγινε στο γήπεδο του για το πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής. Οι κυανοκίτρινοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης και πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης, χάρη σε ένα εκρηκτικό εικοσάλεπτο όπου η ομάδα πέτυχε τρια γκολ. Απόλυτα ικανοποιημένος ο Παύλος Δημητρίου προπονητής της ομάδας με τα τέσσερα γκολ και το καλό ποδόσφαιρο που έπαιξε. Στην 7η θέση ανέβηκε η ομάδα και έχει 30 βαθμούς.
Μόλις στο 7ο λεπτό το Παραλίμνιο άνοιξε το σκορ με αυτογκολ του Κουκουρώνα. Ο Τάκας έβγαλε μια παράλληλη σέντρα από τα πλάγια, ο αμυντικός της Καρδίας στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 1-0 για το Παραλίμνιο. Στο 16ο λεπτό Στο 16ο λεπτό ο Τάκας και πάλι έβγαλε την σέντρα ο Δημήτρης Γαϊδαρτζής με σουτ έκανε το 2-0 για τον Απόλλωνα δίνοντας ισχυρό προβάδισμα στο σκορ. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γαϊδαρτζής έκλεψε την μπάλα και στην αντεπίθεση έβγαλε για τον Τριανταφύλλου και με πλασέ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 3-0 για το Παραλίμνιο. Πέντε λεπτά αργότερα υπήρξε ευκαιρία με τον Γαϊδαρτζή για το 4-0, ενώ με το σκορ 3-0 έκλεισε το ημίχρονο. Στην επανάληψη, ο Σερραίος επιθετικός έχασε νέα ευκαιρία για να πετύχει ένα ακόμα τέρμα στο 61ο λεπτό. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης μείωσε με τον Χιντασέλι στο 78ο λεπτό με σουτ κάνοντας το 3-1. Και στο 86ο λεπτό του αγώνα, σέντρα του Τσομαχασβίλι από αριστερά, ο Σελαλμαζίδης με πλασέ θα πετύχει το 4-1 για το Παραλίμνιο. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Π. Δημητρίου): Χατζηγιαννάκης, Κοσμίδης, Τάκας, Μερεσιώτης, Δέντσας, Τριανταφύλλου (69′ Καρακούτης), Μεντής (58′ Σελαλματζίδης), Ρούμπος (87′ Ανθουλάκης), Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης, Τσομαχασβίλι.

ΑΟ ΚΑΡΔΙΑΣ (Β. Αλεξόπουλος): Φαρμάκης, Βόσδου (29′ Δημητρακόπουλος), Κουκουρώνας, Μπιμπισίδης Δ., Μάντζιος (71′ Κολιούδης), Μπιμπισίδης Γ., Ξανθόπουλος, Αγτζίδης, Κωνσταντινίδης (57′ Αμανατίδης), Χιντασέλι, Προσκυνητόπουλος.

Διαιτητής: Δημητριάδης, Πασσαλής, Χρυσαΐδης (Χαλκιδικής).