Γ’Εθνική: Πανσερραϊκος-ΑΕ Καλαμπακίου 4-0 (φωτό-video)

Mεσω του Kirkas web tv δείτε τις καλύτερες φάσεις του αγώνα και τα γκολ.

Με το δεξι η πρεμιέρα του Πανσερραϊκού στο πρωταθληνα της Γ’ Εθνικής στο Καλαμπάκι οπου κερδισε με 4-0, στο δημοτικό γήπεδο Σερρών. Δυο γκολ του Στέφανου Πέτρου και ένα του Γρηγόρη Ζιώγα και του Γιώργου Παπαβασιλείου, διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Τεσσάρα Πανσερραϊκού στην πρεμιέρα κόντρα στο αδύναμο Καλαμπάκι στις Σέρρες

Σχετικά λίγος κοσμος στο γήπεδο σε σχέση με άλλες πρεμιέρες, ωστόσο δημιούργησαν ζεστή ατμόσφαιρα.

Στο 2ο λεπτό ο Στέφανος Πέτρου πήρε την μπάλα από την μεσαία γραμμή και με συρτό σουτ έκανε το 1-0 για τον Πανσερραϊκό, στην πρώτη φάση του αγώνα. Πήγαν στον πάγκο οι παίκτες και στα επίσημα και σηκώθηκε η φανέλα του Πασχάλη Μπουτάκογλου, αφιερώνοντας το γκολ στον άτυχο παίκτη που είχε τροχαίο πρόσφατα. Ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από την περιοχή. Δύο φάσεις, δύο γκολ για τον Πανσερραϊκό.

Στο 22ο λεπτό ο Τζορτζ Ομποσου που παίζει στην κορυφή της επίθεσης είχε δοκάρι σε σουτ που έκανε, στην τρίτη φάση της ομάδας. Ο ίδιος παίκτης είχε ένα καλό σουτ έξω από την περιοχή που πέρασε άουτ.

Στην επανάληψη έγινε ένα καλό σουτ του Παπαβασιλείου η μπάλα πέρασε άουτ. Ο Γρηγόρης Ζιώγας χρίστηκε σκόρερ με κοντινό σουτ στο 62ο λεπτό. Δευτερο δοκαρι και μάλιστα οριζόντιο σε σουτ που επιχείρησε ειχε στο 80ο λεπτο ο Πετρου. Στο 78ο λεπτό ένα σουτ και από τον Κώστα Βλαχόπουλο έδιωξε ο γκολκίπερ Κελετζής. Στο 83ο λεπτό, ατομική προσπάθεια του Γιώργου Παπαβασιλείου και με σουτ έκανε το 4-0. Στο 90ο λεπτό έχασε ευκαιρία για το 5-0 ο Παρουτσης που σουταρε λίγο έξω από τα δοκάρια. Το τέλος του αγώνα βρήκε την ομάδα να κερδίζει με 4-0 την ΑΕ Καλαμπακιου.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Σ.Αναστασιαδης) Γιαννακιδης, Μπάρδας, Αποστολόπουλος (Παπαδόπουλος Ν.), Καστριτσεας, Κουτλας (80′ Χριστοφορίδης), Πουφλης, Πέτρου (80′ Πέτρου) Ζιώγας, Παπαβασιλείου, Βλαχόπουλος (85′ Νεδος), Ομποσου.

ΑΕ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ: (Φ. Χατζηκυριάκου) Μελετζής, Ράντου, Καλαντζής, Καλογκιρι, Τσερκεζος, Κυσσιδης, Τζιβανακης, Βασιλειάδης, Θεοδοσιάδης, Μαυροβασιλης, Παυλίδης.

Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής).