Γ’Εθνική: Δύο νίκες, μια ισοπαλία στην πρεμιέρα -(video)

Δύο νίκες και μια ισοπαλία ήταν ο απολογισμός των Σερραϊκών ομάδων στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και την πρεμιέρα που έγινε. Ο Απόλλωνας Παραλιμνίου πέρασε σαν «σιφουνας» από την Κομοτηνή, αφού κέρδισε την Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου με 0-5 στο γήπεδο του Πανθρακικού. Τέσσερα γκολ μπήκαν στην επανάληψη, χατ-τρικ για τον Γαιδαρτζη, σκόραραν και οι Κουτζαβασιλης και Ταντιτς, για το συγκρότημα του Παύλου Δημητρίου. Με το δεξί μπήκε και η Ελπίδα Σκουτάρεως στο πρωτάθλημα, αφού κέρδισε με 2-0 τον Μέγα Αλεξανδρο Ξηροποτάμου, στο δημοτικό γήπεδο Σερρών.

Ο Νέστωρας Στεφανίδης με πέναλτι άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό και ο Ζυγκερίδης έκανε το 2-0 στο 57ο λεπτό. Ισόπαλος αναδείχτηκε ο Todays Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής κόντρα στον Αετό Ορφανού με 2-2 στο γήπεδο της Ηράκλειας. Με 0-2 πίσω στο σκορ έμειναν  ο οι γηπεδούχοι. Ο Μπάρδας στο 55ο λεπτό, μείωσε το σκορ και ο Σακης Γκόγκας στις καθυστερήσεις έκανε το 2-2. Αναβολή στο Διδυμότειχο.

Δείτε παρακάτω μέσω του Kirkas Tv τα στιγμιότυπα από τους δύο αγώνες στη Γ’ Εθνική, Σκουταρι-Ξγροποταμος 2-0 και Todays Καρπερη-Αετος Ορφανού 2-2